Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Uoči Dušnog dana i blagdana Svih svetih načelnik Pavličević položio vijenac i zapalio svijeću za sve poginule branitelje i civile u Domovinskom ratu
    • JADRAN LP: Ozbiljno i odlučno od početka, gledaju samo sebe
    • NERETVA: Iako oslabljeni s optimizmom na Stanove
    • SRCE GRACA: ZAVIČAJNA ZBIRKA KOJA ČUVA MEMORIJU MJESTA 
    • OŠ Opuzen i ove godine sudjeluje u nacionalnoj kampanji „Mama, budi zdrava“
    • 5. Mini kup regata VSD-a u Splitu
    • UMA Metković, 4. kolo: Bobovištu derbi uz prvi poraz Škrape
    • Policija provodi pojačani nadzor prometa uz uporabu bespilotnih letjelica (dronova)
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    U LUCI PLOČE SE REALIZIRA INVESTICIJA VRIJEDNA PREKO 120 MILIJUNA KUNA

    10.02.2016

    U pločanskoj luci u poodmakloj je fazi izgradnja terminala za tekuće terete, investicija vrijedna preko 120 milijuna kuna. Investitori projekta su tvrtke Luka Ploče trgovina, u suradnji s Luka Ploče infrastrukturom, tvrtkom koja je u 85-postotnom vlasništvu PPD-a i 15-postotnom vlasništvu Luka Ploče d.d. Obje tvrtke potpisale su ugovor o građenju sa zagrebačkom tvrtkom Kamgrad. LPT gradi spremnike za skladištenje naftnih derivata, a LPI ulaže u pripadajuću infrastrukturu. Izgradnja novih spremnika za naftne derivate, kapaciteta 50 tisuća metara kubičnih, započela je u rujnu prošle godine, a završetak radova planiran je u lipnju ove godine.

    160211lukaPrvih 30 tisuća metara kubičnih ugovorom je osigurala ljubljanska tvrtka Petrol, koja već dugi niz godina surađuje s Luka Ploče trgovinom (skladišti derivate u tzv. barži u kanalu Vlaška-more). Preostali skladišni prostor namijenjen je tržištu i kako saznajemo, u tijeku su pregovori s potencijalnim partnerima. Investitori projekta istaknuli su kako je ovo nastavak investicijskog ciklusa u Luci Ploče, te kako će se planiranom investicijom osigurati suvremeni skladišni prostor opremljen u skladu s najvišim tehničko-tehnološkim standardima čime se postiže i visoki stupanj zaštite okoliša. Najveći dio sredstava za izgradnju terminala osiguran je iz kredita Europske banke za obnovu i razvoj. Prema riječima Rajke Barbira, direktora LPT-a, te Marka Horvackog i Marija Mrvelja, čelnih ljudi LPI-a, nakon završetka radova u lipnju, započet će probni rad postrojenja, a do kraja godine očekuje se ishođenje uporabne dozvole.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Uoči Dušnog dana i blagdana Svih svetih načelnik Pavličević položio vijenac i zapalio svijeću za sve poginule branitelje i civile u Domovinskom ratu

    JADRAN LP: Ozbiljno i odlučno od početka, gledaju samo sebe

    NERETVA: Iako oslabljeni s optimizmom na Stanove

    SRCE GRACA: ZAVIČAJNA ZBIRKA KOJA ČUVA MEMORIJU MJESTA 

    OŠ Opuzen i ove godine sudjeluje u nacionalnoj kampanji „Mama, budi zdrava“

    veljača 2016
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    29  
    « sij   ožu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.