Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Otvoreno 49 natječaja za nova radna mjesta u Dolini Neretve
    • UDRUGA RADOST: PODRŽIMO NAŠEG MARINA! 💙
    • Javni poziv za sudjelovanje u akceleracijskom programu A4SUSTINNO
    • ADVENT U PLOČAMA – VOJKO V!
    • Hana Čović iz Opuzena dobitnica kulinarske stipendije Raise the Bar
    • Domu „Maslina“ vrijedna donacija od tvrtke Texo Molior: „Ovakve geste ulijevaju nadu djeci i nama koji radimo s njima“
    • DR. ABDULADHIM SULIMAN ABI: Mladi Liječnik iz Tripolija došao raditi u Ploče. Pročitajte njegove prve impresije.
    • Božićni domjenak Luke Ploče i Lučke uprave Ploče – fotogalerija
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    ‘NA NERETVU MISEČINA PALA’: Ovogodišnja smotra folklora okupit će čak 1500 folkloraša!

    14.05.2019

    Na 35. Smotri folklora jadranske Hrvatske „Na Neretvu misečina pala“ koja se od četvrtka do nedjelje održava u Metkoviću, nastupit će više od 1500 sudionika iz 55 folklornih skupina.

    Smotra-2-1-630x420

    Istaknuto je to danas na konferenciji za medije, na kojoj su ovogodišnji program predstavili  tajnik  KUD-a Metković, Zdravko Obradović i umjetnički direktor Smotre, Vidoslav Bagur, prenosi Radio Delta.

    Ovogodišnja smotra započinje otvorenjem izložbe „Nematerijalna kulturna baština Usore i Tešnja“, a folkloni nastupi započinju u petak na Trgu kralja Tomislava, nakon čega će se u Gradskom kulturnom središtu održati i večer folklornih skupina.

    Uz Međunarodni sajam poljoprivrednih i ruralnih proizvoda Eko Rural  te folklorne nastupe, dio programa u subotu bit će Ponoćni Etno koncert Miroslava i Gordane Evačić u Gradskom kulturnom središtu, a završetak smotre obilježit će Koncert Marijanskih pučkih napjeva koji će se održati u nedjelju u crkvi svetog Ilije.

    smotra-301x420Kao novosti programa, profesor Bagur je istaknuo kako se ovogodišnja folklorna manifestacija održava u znaku europsko- jonske regije te da će uz sudionike iz Hrvatske, nastupiti i skupine iz Italije, Slovenije, Albanije, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

    „Želimo da nam ovo bude prijelazni period do toga da postanemo smotra tradicijske kulture i jadransko-jonske europske regije.

    U tom smislu trebamo partnere iz drugih zemalja Europske unije i radimo na tome. Ideja je da prvi partner bude festival u Veneciji, drugi je međunarodni folklorni festivalu Piranu u Sloveniji  i mi bismo bili taj treći festival. Nadamo se da ćemo u tome i uspjeti“, rekao je profesor Bagur.

    Kao odvojeni dio programa smotre folklora „Na Neretvu misečina pala“ u nedjelju će na dubrovačkom Stradunu nastupit 5 folklornih skupina.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Otvoreno 49 natječaja za nova radna mjesta u Dolini Neretve

    UDRUGA RADOST: PODRŽIMO NAŠEG MARINA! 💙

    Javni poziv za sudjelovanje u akceleracijskom programu A4SUSTINNO

    ADVENT U PLOČAMA – VOJKO V!

    Hana Čović iz Opuzena dobitnica kulinarske stipendije Raise the Bar

    svibanj 2019
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    « tra   lip »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.