PRIBLIŽAVA SE PROSLAVA STOTE GODIŠNJICE NAŠE ŽUPE – POGLEDAJTE KRATKI VIDEO

0

Približava se proslava stote obljetnice župe Presvetoga Trojstva u Rogotinu. Podsjetimo, središnje slavlje biti će u nedjelju, 16. lipnja 2019. godine, na blagdan Presvetoga Trojstva. Svečano misno slavlje s početkom u 10 i 30 sati u rogotinskoj crkvi predvodit će splitsko – makarski nadbiskup msgr. Marin Barišić.

Proslava stote godišnjice naše župe započinje trodnevnom pripremom.

U četvrtak 13. lipnja s početkom u 19 sati svetu misu predvodit će don Ivica Barišić župnik Rogotina i Desana. Nakon mise održat će se klanjanje s Presvetim.

U petak 14. lipnja, drugu večer priprave, svetu misu u rogotinskoj crkvi, s početkom u 19 sati, predvodit će fra Kristijan Perković, župnik Plina-Stabline. Nakon mise organizirat će se predavanje o povijesti župe u Rogotinu.

U subotu, 15. lipnja, sveta misa započet će također u 19 sati, a predvodit će je fra Ante Prološčić, župni vikar u Metkoviću. Nakon mise održat će se koncert pučkih pjevača iz Rogotina i drugih župa.

Share.

About Author

Comments are closed.