Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Pirotehnička sredstva nisu igračke! Aktivnosti policije za vrijeme trajanja akcije “Mir i dobro”
    • UPOZORENJE GRAĐANIMA! Ulaganjem u kriptovalute ostala bez 573 tisuće eura
    • Opuzenka napravila čudo za svoju zgradu! Režije će se prepoloviti, dobit će novu fasadu, stolariju i krov. A to nije sve
    • Preminula Dunja Šunjić ud. Ilke
    • AMNL Grada Ploča, 7. kolo: DERBI BAĆINI, PORTO I DALJE BEZ PORAZA
    • OSVRT: NERETVA BODOVNO „NABUJALA” U DRUGOJ POLOVINI JESENI
    • Besplatna online radionica “Kreiraj svoj PO-SD obrazac”
    • ŽNK NERETVA: METKOVKAMA ZLATO IZ CRNE GORE
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    UTVRĐIVANJE GRANICE: MUP planira privremeno zaposliti gotovo 2000 umirovljenih policajaca

    06.09.2019

    Prije svega zbog višegodišnje migrantske krize i potreba pojačanog nadzora državnih granica, MUP planira privremeno zaposliti gotovo 2000 umirovljenih policajaca, koji su i dalje u vrhunskoj psihotjelesnoj formi, navodi se u Uredbi koju je Vlada premijera Andreja Plenkovića dala u javnu raspravu, piše Jutarnji list.

    Prema prijedlogu, MUP ima pravo povećati vlastiti policijski sastav za deset posto, a kako je u sustavu trenutačno 18.291 policijskih službenik, znači da se može zaposliti 1829 pripadnika rezervnih snaga, navodi dnevnik.

    “Uredba o pričuvnoj policiji” propisuje način organizacije, broj i sastav pripadnika pričuvne policije, kao i uvjete i kriterije za izbor kandidata.

    Odluku o angažmanu donosi glavni ravnatelj policije, a to su slučajevi “ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i teritorijalne cjelovitosti države te u drugim slučajevima kadje ugrožena unutarnja sigurnost Republike Hrvatske, prirodnih i tehničkotehnoloških katastrofa i velikih nesreća, odnosno, pomoći policijskim službenicima pri obavljanju poslova koji zahtijevaju povećani ili trajniji angažman policijskih službenika”.

    Na taj način zamijenjena je dosadašnja Uredba o pričuvnoj policiji, koju je donijela vlada Zorana Milanovića u listopadu 2012.

    U MUP-u su naveli kako, iako je u dokumentu iz 2012. omogućeno angažiranje čak 30 posto rezervnih policajaca, “nakon razmatranja dosadašnje Uredbe ocijenjeno da primjena pojedinih od redbi neće na zadovoljavajući i učinkovit način dovesti do angažmana pričuvnog sastava policije, tako da se pristupilo izradi prijedloga nove Uredbe”.

    Također, 2012. rezervni policajci mogli su biti angažirani 90 dana godišnje, a sada je to produljeno na 180, donosi Jutarnji list.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Pirotehnička sredstva nisu igračke! Aktivnosti policije za vrijeme trajanja akcije “Mir i dobro”

    UPOZORENJE GRAĐANIMA! Ulaganjem u kriptovalute ostala bez 573 tisuće eura

    Opuzenka napravila čudo za svoju zgradu! Režije će se prepoloviti, dobit će novu fasadu, stolariju i krov. A to nije sve

    Preminula Dunja Šunjić ud. Ilke

    AMNL Grada Ploča, 7. kolo: DERBI BAĆINI, PORTO I DALJE BEZ PORAZA

    rujan 2019
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  
    « kol   lis »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.