Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Dječji glas Ploča 2025.
    • Gradski vijećnici odlučivat će o privremenom odlaganju otpada iz Metkovića, Opuzena, Kule Norinske i Zažablja na Lovorniku
    • Večer glazbe, poezije i emocija u Pučkom!
    • Ploče: Osim novčanom kaznom od 1610 eura kažnjen i tromjesečnom zabranom upravljanja vozilima B kategorije
    • BRAVO JERKO I HVALA: Srebrna i brončana medalja za hrvatske učenike
    • U Vrgorcu otkrivena bista heroju Domovinskoga rata Anti Gašparu, autorice akademske kiparice Adne Bakije
    • Foto dana: Plaža u Rogotinu
    • Gradsko vijeće Grada Ploča odlučuje o laureatima
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    U OPUZENU SE SASTALO POVJERENSTVO ZA MANDARINE DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

    14.09.2019TincekTincek

    Na radnoj sjednici Povjerenstva za mandarine Dubrovačko-neretvanske županije usvojene su mjere za poboljšanje plasmana mandarina u 2019. godini, objavljeno je jučer na službenoj mrežnoj stranici Dubrovačko-neretvanske županije.

    S obzirom da se dozrijevanje mandarina svake godine bilježi sve ranije, Povjerenstvo smatra da je važno utvrditi službeni datum početka berbe mandarina, posebno zbog sve prisutnog problema nelojalne konkurencije.

    Iz tog razloga Povjerenstvo će na idućoj sjednici, sljedeći tjedan objaviti datum počeka berbe mandarina. U tu svrhu planira se posjet ministrice za poljoprivredu Marije Vučković kako bi se na prigodan način obilježio početak sezone.

    Povjerenstvo je razmatralo i trenutni status razvoja branda „Neretvanske mandarine“ odnosno njene oznake izvornosti.

    Za potrebe same berbe dogovoreno je da Povjerenstvo i ove godine nastavlja s poticanjem pojednostavljenja procedure ishodovanja radnih dozvola za strane državljane kao i koordinacija s Otkupnim centrima kako bi se umanjili potencijalni problemi tržišnog plasmana.

    Nastavno na dobro iskustvo pri realizaciji Inicijative samostalnog plasmana proizvođača mandarina na javnim površinama jedinica lokalne samouprave za male i srednje OPG-ovce, Povjerenstvo će nastaviti s Inicijativom i ove godine.

    Datum početka prijava objavit će se na službenim stranicama Dubrovačko-neretvanske županije i putem medija.

    U svrhu što boljeg razvoja poljoprivredne proizvodnje u dolini Neretve, razmatra se osnivanje Klastera agruma, te će se na tu temu organizirati radni sastanci.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Dječji glas Ploča 2025.

    Autor: PORTAL ROGOTIN30.06.2025

    Gradski vijećnici odlučivat će o privremenom odlaganju otpada iz Metkovića, Opuzena, Kule Norinske i Zažablja na Lovorniku

    Autor: PORTAL ROGOTIN30.06.2025

    Večer glazbe, poezije i emocija u Pučkom!

    Autor: PORTAL ROGOTIN30.06.2025

    Ploče: Osim novčanom kaznom od 1610 eura kažnjen i tromjesečnom zabranom upravljanja vozilima B kategorije

    Autor: PORTAL ROGOTIN30.06.2025

    BRAVO JERKO I HVALA: Srebrna i brončana medalja za hrvatske učenike

    Autor: PORTAL ROGOTIN30.06.2025
    rujan 2019
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  
    « kol   lis »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.