Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • TIHOMIR MRĐENOVIĆ: Stariji je od Luke Ploče, a 12 godina bio je njen „mozak“
    • Ovog vikenda Metković  nudi raznolika i zanimljiva događanja!
    • Posebna prometna regulacija povodom održavanja Ribarske noći u Kominu
    • Barake kao simbol zajedništva
    • Koncert “Večer nezaboravnih melodija”🎶
    • Prometna nesreća u Sustjepanu, auto sletjelo u rijeku, izvlače ga vatrogasci
    • JADRAN LP: I Herceg se vratio na Jadranovo
    • Vrgorac ipak neće na nove izbore, okončana drama! Pomirili se HDZ i DP, bivši gradonačelnik izabran…
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Sabor: Radnici Plobesta od države će dobiti po 219 tisuća kuna obeštećenja

    17.01.2020TincekTincek

    Saborski zastupnici složili su se u četvrtak sa zakonom koji uređuje obeštećenje za radnike Plobesta iz Ploča, njih 566, koji su profesionalno bili izloženi azbestu, no oporbeni pozivaju da se razmotri ukidanje vremenskog ograničenja za priznavanje obeštećenja.

    Zakon o obeštećenju radnika trgovačkog društva Plobest d.d. predviđa obeštećenje radnika koji su u toj tvrtki bili zaposleni od 8. listopada 1991. do 21. listopada 2002. i proveli tamo pet godina.

    Treba obeštetiti sve radnike, i one koji su radili prije tog datuma, ali i one koji su radili manje od pet godina, smatra Miro Bulj (Most) tražeći ukidanje vremenskog ograničenja, prenosi Glas Istre.

    Slično misli i Saša Đujić (SDP) koji ističe umjesto da ste ispravi jedna nepravda stvaraju se nove nepravde.

    Mirando Mrsić (Demokrati) najavljuje ustavnu tužbu jer , tvrdi, predloženi zakon u sukobu je sa zakonom o odgovornosti Republike Hrvatske za štetu nastalu u bivšoj državi SFRJ.

    Državni tajnik u Ministarstvu zaštite okoliša i energetike Mile Horvat istaknuto je kako je za referentni datum uzet 8. listopad 1991., dan proglašenja neovisnosti Republike Hrvatske i 21. listopada 2002. kao dan prije osnivanja novog društva koje nije registrirano za rad s azbestom.

    Prema prijedlogu zakonu, radnicima Plobest d.d. i Plobest d.d. u stečaju, odnosno njihovim nasljednicima, isplatit će se obeštećenje od 219 tisuća kuna u tri rate od pravomoćnog rješenja, od po 73 tisuće kuna. Prva rate isplatit će se do kraja 2020. godine, iduća do kraja 2021., a zadnju do kraja 2022. godine. Za tu namjenu osigurana su sredstva u iznosu od 41,3 milijuna kuna.

    Zastupnici su u četvrtak bez primjedbi podržali i izmjene i dopune Zakona o Hrvatskom registru brodova kojim se on usklađuje s posljednjim izmjenama Pomorskog zakonika.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    TIHOMIR MRĐENOVIĆ: Stariji je od Luke Ploče, a 12 godina bio je njen „mozak“

    Autor: PORTAL ROGOTIN11.07.2025

    Ovog vikenda Metković  nudi raznolika i zanimljiva događanja!

    Autor: PORTAL ROGOTIN11.07.2025

    Posebna prometna regulacija povodom održavanja Ribarske noći u Kominu

    Autor: PORTAL ROGOTIN11.07.2025

    Barake kao simbol zajedništva

    Autor: PORTAL ROGOTIN10.07.2025

    Koncert “Večer nezaboravnih melodija”🎶

    Autor: PORTAL ROGOTIN10.07.2025
    siječanj 2020
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.