Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • VIDEO: Kako je u Pločama 18. listopada 1989. osnovan prvi hrvatski HDZ
    • Strah od inspekcija i kazni! Berba maslina tek počela, a maslinari u panici – hoće li moći prodavati svoje ulje?
    • NERETVA: Metkovci priželjkuju prvu gostujuću pobjedu
    • JADRAN LP: Iako oslabljeni za veliki derbi Jadranaši su optimistični
    • IVO LOZINA, prvi neretvanski taksist: Najsiromašnije sumještane besplatno vozio doktoru, lijepe djevojke imale su poseban zadatak!
    • Prostorije Hitne pomoći pod najezdom glodavaca; šetaju po zgradi, glođu kabele… Kreće kompletna renovacija ispostave
    • Preminuo je Zdravko Vučićević, vizionar i začetnik bajke koja je zlatnim slovima upisana u sportske knjige
    • Održan sastanak o vodoopskrbi i odvodnji naselja Dumanjac, Barbiri i Plina
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    OTIŠLA JOŠ JEDNA BIVŠA AZBESTAŠICA

    26.01.2020

    Daljnju borbu za svoja prava vezana za obeštećenje zbog izloženosti azbestu, bivši djelatnici pločanskoga „Azbesta“ moraju nastaviti bez potpore Marije Porobije, rođene Nikolac sa Šarić  Struge koja je, kako su nam kazali njeni nekadašnji kolege s posla, još jedna u nizu radnica iz te tvrtke koja je podlegla teškoj bolesti.

    Ni najbolji kroničari zbivanja u nekadašnjoj tvornici za proizvodnju kočionih obloga i sličnih proizvoda ne mogu sa sigurnošću reći koliko bivših radnika nije više među živima. No to samo, kako ističu, učvršćuje njihovu odlučnost u nastojanjima da se izbore i za prava onih koji su izostavljeni u novome Zakonu koji regulira obeštećenja. Na tom podužem popisu je i Marija.

    Radila je u predionici, a tu su beneficije bile šest mjeseci na godinu dana, što govori više nego dovoljno o uvjetima rada.

    Marija će sada biti dodatni motiv onima koji su ostali da pokušaju ispraviti nepravdu.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    VIDEO: Kako je u Pločama 18. listopada 1989. osnovan prvi hrvatski HDZ

    Strah od inspekcija i kazni! Berba maslina tek počela, a maslinari u panici – hoće li moći prodavati svoje ulje?

    NERETVA: Metkovci priželjkuju prvu gostujuću pobjedu

    JADRAN LP: Iako oslabljeni za veliki derbi Jadranaši su optimistični

    IVO LOZINA, prvi neretvanski taksist: Najsiromašnije sumještane besplatno vozio doktoru, lijepe djevojke imale su poseban zadatak!

    siječanj 2020
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.