Prva pobjeda Dalmatinke protiv vrlo dobrih Osječanki – Fotogalerija

Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac

Dalmatinka: Jerković, Jurina, Galov, Cvijanović, Lovrić, Jarak (5), Vladimir (3), Zelić (5), Bule, M.Žderić (1), Radoš (3), Oršulić (2), I.Žderić, Marinović, Tolj, Krilić (7). Trener – Ivan Jerković

Osijek: Borac, Brkić, Putnik, Pajić, Hren(2), Lacković (5), Jerčinović (9), Barbir, Milovanović, Jeršek (3), Zagorščak (2), Humel, Frančić (2), Grbavčević (1), Sablić,

Isključenja:  Dalmatinka 12. min. Osijek 6 min.

Sedmerci:   Dalmatinka 4/4. Osijek 2/3

Pločanske rukometašice u 7.kolu u Domu športova Ploča bez gledatelja došle su do prve pobjede u ovom prvenstvu protiv vrlo dobre ekipe Osijeka. Na samom početku susreta dalo se naslutiti da će biti rovovska borba za svaku loptu do posljednjeg sučeva znaka. Gošće su prve povele i držale blagu prednost od jednog pogotka do 18.minute kada su se odlijepile na tri razlike (6:9), u 20.minuti je bilo (7:10), a u 22. minuti (8:11), da bi na odmor otišle sa dva pogotka prenosti 11:13. Zanimljivo da se od 23. do 28. Minute, znači punih 5 minuta, igralo bez pogotka na obje strane. Drugo poluvrijeme donosi bržu, otvoreniju i agresivniju igru te su Osječanke i dalje su u vodstvu, u 44.minuti (16:20) +4 pogotka. Nakon toga “malene” u deset minuta do 54. anuliraju prednost gošći te poravnavaju rezultat na 24:24, da bi sa dva uzastopna pogotka Renate Vladimir i Antonije Krilić došli do konačnog rezultata 26:24 i prve pobjede djevojaka sa ušća Neretve. Posljednja tri minuta kao i u prvom poluvremenu odigrana su bez pogodaka.

Piše: Branko Kulidžan