Novi uspjeh osnovnoškolaca iz Staševice!

0

Unatoč pandemiji korona virusa, ali uz poštivanje epidemioloških mjera, od 2.11. do 13.12.2020. održavalo se prvo kolo ovogodišnje Croatian Makers lige – natjecanja iz robotike i programiranja.

Zbog trenutne situacije, ove je godine manji broj škola sudjelovao u natjecanju pa je došlo i do promjena veličine regija. Osnovna škola fra Ante Gnječa iz Staševice nalazi u regiji Makarska u kojoj sudjeluju škole od Dubrovnika do Sinja (žuti kružići na karti).

Tema prvog kola bila je istraživanje planeta pomoću mBot robota i priprema za lansiranje u svemir i povratak na Zemlju. Natjecatelji su trebali isprogramirati robota da samostalno prati liniju, koristi svjetleće diode, svira melodiju te se uspješno parkira na određeno mjesto na stazi.

REZULTATI MLAĐE SKUPINE:

EKIPNI REZULTATI

RANG USTANOVA MJESTO
1. OŠ Fra Ante Gnječa Staševica
2. OŠ Ivana Gundulića Dubrovnik
3. OŠ Meje Split
4. KUD Marjan Split
5. OŠ Antuna Branka i Stanislava Šimića Grude/Tihaljina

Ekipni rezultat dobiva se tako da se zbroje pojedinačni bodovi i vrijeme od 4 najbolja učenika.

POJEDINAČNI REZULTATI

RANG
(od ukupno 19)
NATJECATELJ BODOVI
(max. 400)
VRIJEME
6. Laura Kužić 400 20,1 s
7. Sanja Marević 400 21,0 s
8. Ivano Mateljak 400 21,1 s
8. Monika Barbir 400 21,1 s
19. Paula Marević 364 20,5 s

Snimka najbolje vožnje naše mlađe skupine (Laura Kužić):
https://vimeo.com/490456901
REZULTATI STARIJE SKUPINE:

EKIPNI REZULTATI

RANG USTANOVA MJESTO
1. KUD Marjan Split
2. OŠ fra Ante Gnječa Staševica
3. OŠ Ivana Gundulića Dubrovnik
4. OŠ Gripe Split
5. OŠ fra Stipana Vrljića Sovići

Ekipni rezultat dobiva se tako da se zbroje pojedinačni bodovi i vrijeme od 4 najbolja učenika. Iako na 2. mjestu, važno je napomenuti kako je OŠ fra Ante Gnječa od 1.mjesta dijelila samo desetinka sekunde.

POJEDINAČNI REZULTATI

RANG
(od ukupno 27)
NATJECATELJ BODOVI
(max. 400)
VRIJEME
1. Barbara Usorac 400 20,3 s
3. Emil Fak 400 22,3 s
6. Nedo Marević 400 22,8 s
6. Kata Musulin 400 22,8 s
10. Niko Jovica 400 24,5 s
19. Gabriela Barbir 391 25,4 s
23. Lori Marević 377 22,6 s
24. Leonora Šunjić 364 19,6 s
25. Ivan Giljević 364 19,7 s
26. Marija Gnječ 364 20,9 s

Snimka najbolje vožnje naše starije skupine (Barbara Usorac):
https://vimeo.com/490436630

U ovaj hvalevrijedan uspjeh školaraca iz Staševice ugrađen je veliki trud Tene Kozine, učiteljice Tehničkog i Informatike.

Share.

About Author

Comments are closed.