Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Objavljen novi natječaj za provedbu intervencije 76.01. Osiguranje poljoprivredne proizvodnje
    • JADRAN LP: Radi se žestoko, četiri vratara u konkurenciji
    • 𝗡𝗘 𝗣𝗥𝗢𝗣𝗨𝗦𝗧𝗜𝗧𝗘 𝗞𝗢𝗡𝗖𝗘𝗥𝗧 𝗠𝗔𝗧𝗜𝗝𝗘 𝗖𝗩𝗘𝗞𝗔 & 𝗧𝗛𝗘 𝗙𝗨𝗡𝗞𝗘𝗡𝗦𝗧𝗘𝗜𝗡𝗦 𝗦𝗨𝗧𝗥𝗔 𝗨 𝗣𝗟𝗢𝗖̌𝗔𝗠𝗔!
    • Recidivistu prometnih prekršaja oduzeto vozilo i određen zatvor
    • Malonogometna reprezentacija MUP-a osvojila zlato na Svjetskim policijskim i vatrogasnim igrama u SAD-u – trojica igrača su iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske
    • Obavijest maslinarima: Primjena metoda masovnog ulova
    • Klapa Iskon dolazi u Opuzen! Ne propustite glazbeni spektakl na Trgu Kralja Tomislava!
    • Mandarine spašene u zadnji čas? Poljoprivrednici iz Neretve izborili moćno sredstvo za zaštitu agruma
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    SJAJNA HRVATSKA, RASPJEVANI POLJUD Slovenija je još dobro prošla!

    07.09.2021AutorAutor

    Sigurna pobjeda Hrvatske, Marko Livaja, Mario Pašalić i na kraju Nikola Vlašić su matirali Jana Oblaka, ‘Vatreni’ su na Poljudu, raspjevanom, dobili Sloveniju, uzvratili joj za poraz u Ljubljani na startu kvalifikacija, i to trostruko zahvaljujući čemu su bolji u međusobnim ogledima. Međutim, nakon tog lošeg početka, dobili su četiri od pet utakmica bez poraza, uzeli 13 od 15 mogućih bodova. Slovenija nakon startne pobjede samo 4 od 15, te će se teško na kraju dogoditi da se gleda tko je bolji međusobno, piše Dubrovacki vjesnik.

    Slovenija je u Splitu još dobro prošla. Hrvatska, kako je igrala, dobila je sa samo 3:0. Pljesak se čuo svako malo s tribina…

    – S obzirom kako nam je ovo treća utakmica u sedam dana (Rusija u Moskvi, Slovačka u Bratislavi, te sad Slovenija u Splitu – op.a.) zaista smo odigrali vrlo odgovorno, vrlo profesionalno, te ostvarili ono što smo željeli prije ove tri utakmice, te treba momcima odati priznanje na ritmu kakav su večeras prikazali – istaknuo je Dražen Ladić, legendarni hrvatski vratar, jedan od junaka ‘Vatrenih’ na Svjetskom prvenstvu 1998. u Francuskoj.

    Ladić, koji je član stožera hrvatske reprezentacije, pratio je utakmicu iz novinarske lože, te kad je već tu, u istom redu, valjalo je iskoristiti priliku, te ga upitati za komentar, a što kaže Ladić na ocjenu kako je Slovenija još dobro prošla, kako su naši dobili samo s 3:0.

    Capture1

    – Da, samo, ali veseli činjenica da u tri utakmice nismo primili niti jedan pogodak. Druga stvar, ako ćemo gledat samo utakmicu sa Slovenijom, i prvo, i drugo poluvrijeme smo bili dominantni u posjedu lopte, a iz tog posjeda smo stvarali prilike za pogodak, i niti jedna ta prilika nije došla slučajno – rekao je Ladić, a zatim o ‘Vatrenima’.

    HRVATSKA – SLOVENIJA 3:0

    SPLIT Stadion Poljud. Gledatelja 16 237. Sudac: Clement Turpin (Francuska)

    Strijelci: 1:0 Livaja (33), 2:0 Pašalić (66), 3:0 Vlašić (90+4)

    HRVATSKA: Ivušić – Juranović, Lovren (od 76. Ćaleta-Car), Vida, Barišić – Brozović, Kovačić (od 76. Luka Ivanušec) – Kramarić (od 76. Mislav Oršić), Pašalić, Perišić (od 85. Čolak) – Livaja (od 58. Vlašić). Izbornik: Zlatko Dalić.

    SLOVENIJA: Oblak – Stojanović (od 88. Zahović), Bijol, Mevlja, Balkovec (od 65. Jurković) – Gnezda Čerin, Kurtić, Stanković (od 65. Skubic), Lovrić – Iličić (od 54. Mlakar), Šeško (od 65. Šporar). Izbornik: Matjaž Kek

    – Nije jedan pojedinac bio dominantan, već smo imali sedam, osam igrača, koji su odigrali vrlo dobro, ostali su im se priključili, te moramo biti zadovoljni kako je sve izgledalo.

    Capture2

    Dobila je u 6. kolu i Rusija.

    – Recimo kako je i uoči kvalifikacija, a pogotovo nakon nekoliko kola, bilo jasno kako će nam najveći konkurent za prvo mjesto biti Rusija. Obzirom da smo napravili aktivan rezultat u Moskvi, odigrali 0:0, da smo domaćini Rusiji u ovom drugom dijelu, očekujem kako bi mi trebali biti ti koji će biti prvi u skupini, te izravno ići na Svjetsko prvenstvo u Katar, ostvariti cilj. Međutim, uvijek smo išli utakmicu po utakmicu. Tako ćemo i dalje – rekao je Ladić.

    SKUPINA ‘H‘

    Još su u 6. kolu igrali: Slovačka – Cipar 2:0, te Rusija – Malta 2:0.

    Poredak skupine ‘H’: 1. Hrvatska 13 bodova / 6 utakmica (8:1), 2. Rusija 13 bodova / 6 utakmica (10:4), 3. Slovačka 9 bodova / 6 utakmica (7:5), 4. Slovenija 7 bodova / 6 utakmica (4:6), 5. Malta 4 boda / 6 utakmica (6:11), 6. Cipar 4 boda / 6 utakmica (1:8).

    Raspored 7. kola, 8. listopada: Cipar – Hrvatska, Rusija – Slovačka, Malta – Slovanija, 8. kolo, 11. listopada: Hrvatska – Slovačka, Slovenija – Rusija, Cipar – Malta.

    Tekst i slike: Tonći Vlašić/Dubrovački vjesnik

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Objavljen novi natječaj za provedbu intervencije 76.01. Osiguranje poljoprivredne proizvodnje

    Autor: PORTAL ROGOTIN18.07.2025

    JADRAN LP: Radi se žestoko, četiri vratara u konkurenciji

    Autor: Jurica Vukojević18.07.2025

    𝗡𝗘 𝗣𝗥𝗢𝗣𝗨𝗦𝗧𝗜𝗧𝗘 𝗞𝗢𝗡𝗖𝗘𝗥𝗧 𝗠𝗔𝗧𝗜𝗝𝗘 𝗖𝗩𝗘𝗞𝗔 & 𝗧𝗛𝗘 𝗙𝗨𝗡𝗞𝗘𝗡𝗦𝗧𝗘𝗜𝗡𝗦 𝗦𝗨𝗧𝗥𝗔 𝗨 𝗣𝗟𝗢𝗖̌𝗔𝗠𝗔!

    Autor: PORTAL ROGOTIN18.07.2025

    Recidivistu prometnih prekršaja oduzeto vozilo i određen zatvor

    Autor: PORTAL ROGOTIN18.07.2025

    Malonogometna reprezentacija MUP-a osvojila zlato na Svjetskim policijskim i vatrogasnim igrama u SAD-u – trojica igrača su iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske

    Autor: PORTAL ROGOTIN18.07.2025
    rujan 2021
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    27282930  
    « kol   lis »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.