Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • 2. HMNL – jug, 10. kolo PORTO TOLERO – GAUNI 7:5 (1:3)
    • 1. RL (Ž), 13. KOLO SESVETE – DALMATINKA  36:37 (19:17)
    • ILIRI SU NAŠI DIREKTNI PRECI: MIŠKO ERAK, ISTRAŽIVAČ DALEKE PROŠLOSTI, AUTOR DVIJE KAPITALNE KNJIGE
    • JADRAN LP: MINIMALNI PORAZ U DOBROJ PROVJERI S JAKIM SUPARNIKOM
    • NERETVA: PETAR RAGUŽ NOVO STARI PLAVO BIJELI 
    • DALMATINKA: IZAZOVNO GOSTOVANJE U SESVETAMA, KLJUČ USPJEHA OBRANA
    • OTVORENO 69 NATJEČAJA ZA NOVA RADNA MJESTA U DOLINI NERETVE
    • VUKOSAVA VUKICA JURIŠIĆ: VODI NAJSUVREMENIJI CENTAR I EDUCIRA LJUDE DA PREUZMU KONTROLU NAD SVOJIM TIJELOM!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    SIMULIRANA SJEDNICA HRVATSKOGA SABORA

    17.05.2016

     

    IMG_2618Jučer, 16, svibnja učenici Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića iz Ploča sudjelovali su na Četvrtoj simuliranoj sjednici Sabora Republike Hrvatske i zastupali Klub dr. Franje Tuđmana.

    Tema Četvrtog  zasjedanja je bio Zakon o turističkim zajednicama.

    Učenici: Nera Andrijašević, Tea Burić, Karla Martičić-Giljević , Rafaela Odžak, Nikola Prce, Vedrana Sršen i Nikolina Žderić  su u okviru zakonske procedure predložili nekoliko amandmana od kojih je prijedlog da se 10% iz boravišne pristojbe izdvoji za obuku ljudi i nabavku opreme i sredstava za suzbijanje eventualnih ekoloških katastrofa u Jadranskom moru.

    IMG_2594U obrazloženju ovoga amandmana učenici navode podatke Hrvatskog zavoda za statistiku koji govori o 17%-om udjelu turističke industrije u ukupnom BDP-u Hrvatske. Kroz usvajanje ovog amandmana Vlada RH se obvezuje novim zakonom regulirati ovu problematiku, a time i dodatno zapošljavanje kapaciteta u brodskoj industriji.

    Naši učenici su bili izuzetno dobri govornici, a predloženi amandman je postao sastavni dio usvojenog Zakona. U daljnjoj proceduri Zakon će biti proslijeđen Vladi RH na razmatranje.

    IMG_2630Lijepo je bilo vidjeti ih u posve novoj i drugačijoj ulozi, u saborskim klupama kako sigurno vladaju zadanom problematikom, a i nadati se da će nakon završenog školovanja imati priliku i biti među onima koji će uspješno voditi našu Hrvatsku.

    Čestitam svim učenicima i njihovim mentorima prof. Draženi Oršulić-Šuman (Hrvatski jezik) i prof. Anti Ćopi (Politika i gospodarstvo).

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    2. HMNL – jug, 10. kolo PORTO TOLERO – GAUNI 7:5 (1:3)

    1. RL (Ž), 13. KOLO SESVETE – DALMATINKA  36:37 (19:17)

    ILIRI SU NAŠI DIREKTNI PRECI: MIŠKO ERAK, ISTRAŽIVAČ DALEKE PROŠLOSTI, AUTOR DVIJE KAPITALNE KNJIGE

    JADRAN LP: MINIMALNI PORAZ U DOBROJ PROVJERI S JAKIM SUPARNIKOM

    NERETVA: PETAR RAGUŽ NOVO STARI PLAVO BIJELI 

    svibanj 2016
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « tra   lip »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.