Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!
    • BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.
    • BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka
    • Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu
    • Još malo!
    • Predsjednik Milanović bit će pokrovitelj i ovogodišnjeg Maratona lađa na Neretvi
    • Hod za život u Pločama – fotogalerija
    • Napreduje sanacija Doma kulture u Baćini
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    „UMAG“ NADIGRAO „DALMATINKU“

    24.04.2017Željko MarkotaŽeljko Markota

    U možda najlošijoj utakmici sezone pločanske su rukometašice bile najbliže povoljnom rezultatu. Nažalost, kao i u svim utakmicama do sada nisu izdržale do konca susreta. Gošće su slavile minimalno 25-23, poluvrijeme 12-12.

    Počelo je dosta dobro za „Dalmatinku“. Cijelo prvo poluvrijeme Umažanke i Pločanke su se izmjenjivale u vodstvu, s tim da su gošće češće vodile, koncem prvog poluvremena i s dva pogotka razlike. Rukometašice „Dalmatinke tada najprije izravnavaju rezultat na 12-12, da bi imale zadnji napad koji je trajao četrdesetak sekunda. Nažalost, nisu uspjele postići pogodak.

    Krenuvši s centra početkom nastavka utakmice igračice „Umaga“ odmah su pokazale da se na ovoj utakmici ne misle šaliti. Prešle su u vodstvo te ga držale do konca utakmice. Pločanke su nastojale sustići gošće, ali u tome nisu uspjevale. Konačni rezultat od dva razlike najbolje oslikava stanje na ovoj utakmici.

    Ovdje svakako treba istaknuti da su gošće doputovale u Ploče u dva kombija i s dvanaest rukometašica. U načinu putovanja neodoljivo podsjećaju na „Dalmatinku“ koja također putuje u dva kombija 8+1 (vozač i osam putnika) i također dolazi u mjesto odigravanja pred samu utakmicu. Sve ostalo nije ni malo slično. U redovima gošća igraju Ana Jajčević, igračica reprezentativnog kalibra, najbolja hrvatska juniorka Tena Japundža, odlična kružna napadačica Kornelija Gašić te još mlađa Nikolina Nushi. Ostale kao da nisu ni trebale ulaziti u igru. Nabrojene rukometašice „Umaga“ najviše su se istakle u subotu u Pločama. Pred konac utakmice u igru je ušla i bivša juniorska reprezentativka Azra Imamović, ali je ne spominjemo zato što je dobro igrala, već zato što je kraće vrijeme provela u redovima „Dalmatinke“.

    U domaćim redovima zakazale su one na koje se najviše računalo, dakle nešto starije. Ipak, Andrijana Vlatka Jelčić je u nekoliko navrata obranila zicere i na taj način nije dopustila da se gošće odlijepe na veću razliku. Na ovoj utakmici napose se u napadu (nije igrala obranu) istakla efikasnošću mlada pločanska kružna napadačica Klara Arar. Možemo očekivati da će dobru igru ponoviti i na sljedećim  utakmicama. Najefikasnija je bila Magdalena Žderić koja je postigla sedam pogodaka, ali četiri iz sedmeraca. Ipak, možemo se nadati da se polako diže te da će na sljedećim utakmicama biti opet ona „stara“.

    Sudački par iz Metkovića rutineraski je odradio povjerenu zadaću.

    „DALMATINKA“: Magdalena Bakula, Sara Tomašević, Ana Stanković, Lucija Ivičević 2, Klara Arar 4, Lucija Cvijanović, Nikolina Žderić 3, Antonija Šimić 1, Ema Barbir, Petra Marinović, Magdalena Žderić 7 (4), Lana Jarak 2, Josipa Oršulić 3 (3), Matea Krilić 1, Iva Žderić i Andrijana Vlatka Jelčić. Trener: prof. Ivan Jerković

    „UMAG“: Iris Pratljačić, Sara Imamović, Tena Matajia, Ana Jajčević 8 (1), Adna Šito 1, Nikolina Nushi 5, Tena Japundža 6 (3), Ivana Kovač, Helena Šegota, Kornelija Gašić 5, Azra Imamović i Iva Popović. Trener: Vojislav Vujić

    SUCI: Ivica Glavinić i Mile Veraja, oba iz Metkovića. Opunomoćenik organizatora i nadzorniok suđenja Vojo Musulin iz Kaštela.

     

    Piše: Neven Vicić

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025

    Još malo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025
    travanj 2017
    P U S Č P S N
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    « ožu   svi »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.