Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Završen deveti Festival soli u Stonu
    • NERETVA: Istra je favorit, domaćini se nadaju iznenađennju
    • Pristupnim cestama Pelješkom mostu vozio čak 100 km/h brže od dozvoljenog, ali to nije sve
    • Metkovska policija kvalitetnim operativnim radom razotkrila dvije osobe koje su se bavile preprodajom kokaina, metamfetamina i marihuane
    • 1. HRL (Ž), 1. kolo NASLOV: DALMATINKA – KOKA 30:25 (13:8)
    • Na Trovru održana sveta misa za Stipu, Sinišu i Joška
    • Gradonačelnik Marević: “Zelena tabla” je događaj koji je zauvijek obilježio povijest Ploča, Neretve i cijele Hrvatske
    • Turnir za mlade rukometašice Zelena tabla – Mala bara: Metković uvjerljivo do zlata
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    ZIMSKO RAČUNANJE VREMENA: Vozači upalite dnevna svjetla!

    27.10.2017

    U noći sa subote na nedjelju, 28./29. listopada započinje zimsko računanje vremena tako što se pomicanjem za jedan sat unatrag vrijeme u 03,00 sata računa kao 02,00 sata.

    Podsjećamo vozače da zimskim računanjem vremena počinje vrijediti i zakonska odredba prema kojoj su  vozači obvezni na motornim vozilima tijekom vožnje danju imati upaljena dnevna ili kratka svjetla.

    Vozači mopeda i motocikala dužni imati upaljena kratka svjetla na svojim vozilima tijekom cijele godine.

    Apeliramo na vozače da se pridržavaju navedene odredbe iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kako bi bili što uočljiviji drugim sudionicima u prometu. U slučaju nepoštivanja navedenih zakonskih odredbi, vozač će se kazniti novčanom kaznom od 300,00 kuna.

    Blagdan Svih svetih i Dušni dan

    Povodom blagdana Svih svetih i Dušnog dana brojni građani će, u skladu s tradicionalnim vjerskim i obiteljskim običajima u znak sjećanja na umrle i poginule, posjetiti groblja te se stoga u narednim danima na području cijele Hrvatske, pa tako i Dubrovačko-neretvanske županije, očekuje povećan promet vozila i kretanja građana.

    Budući se najveće gužve očekuju na prilaznim prometnicama grobljima, policijski će službenici pojačati angažman u tim područjima kako bi obilježavanje ovih blagdana proteklo što je moguće sigurnije, odnosno kako bi se osigurala maksimalna protočnost i sigurnost u prometu. Osobito će se ciljano postupati prema onim sudionicima u prometu koji ometaju normalni prometni tok ili grubo krše prometne propise. Također će se ostvariti potrebna suradnja s policijama susjednih država kako bi se pravovremeno dobile informacije o nailascima većih kolona vozila te kako bi se s tim u vezi mogle poduzeti potrebne mjere.

    Policija poziva sve sudionike u prometu na povećan oprez, dosljedno poštivanje prometnih propisa i međusobno tolerantno ponašanje kako bi na taj način i osobno pridonijeli da dan štovanja na mrtve prođe u miru i dostojanstvu.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Završen deveti Festival soli u Stonu

    NERETVA: Istra je favorit, domaćini se nadaju iznenađennju

    Pristupnim cestama Pelješkom mostu vozio čak 100 km/h brže od dozvoljenog, ali to nije sve

    Metkovska policija kvalitetnim operativnim radom razotkrila dvije osobe koje su se bavile preprodajom kokaina, metamfetamina i marihuane

    1. HRL (Ž), 1. kolo NASLOV: DALMATINKA – KOKA 30:25 (13:8)

    listopad 2017
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.