Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • ŠK Ploče: Pobjeda u predzadnjem kolu 3. šahovske lige
    • Magdalena Mrčela: ˝Kako je Flegmarin postao kapetan˝
    • JADRAN LP: Nastavak uspješnog niza u gostima
    • Odana počast nevinim žrtvama na Daksi
    • Paket24 Premijer liga, Liga B, 8. kolo: METKOVIĆ ZALMO – NEXE 23:33 (9:17)
    • ​Zatečen s amfetaminom
    • DALMATINKA: Opravdati ulogu favorita
    • RITA ŽDERIĆ: Najmlađa prodavačica na najdužoj tržnici u Hrvatskoj ima posebne kasice za metalne i papirnate eure.
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA

    24.03.2018

    VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA (5)Vrijedne članice pločanske Vite, Udruge za solidarnost među sugrađanima, koja skrbi za žene liječene od raka dojke i educira pripadnice ljepšega spola o ranom otkrivanju te zloćudne bolesti, obilježile su i ove godine Dan narcisa, posvećen oboljelima od raka dojke. Podsjetimo, godišnje u Hrvatskoj od raka dojke oboli oko 2 500 žena, a umre ih oko tisuću.

    Pločanske Vite su u Pločama, Makarskoj, Stablinii drugim mjestima dijelile cvjetove narcisa i edukativne materijale. Njihova krovna institucija je Europa Donna Hrvatske – Europska koalicija za oboljele od raka dojke. Svjetska zdravstvena organizacija je dala preporuke da se stalno vrše edukacije ranog otkrivanja raka dojke. Nacionalnim programom ranog otkrivanja te bolesti u Hrvatskoj obuhvaćene su žene u dobi od 50 do 69 godina. Svaka žena ima pravo na redovite besplatne preglede dojki/palpacija, mamografija i ultrazvuk i drugo mišljenje.

    VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA (1) VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA (2) VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA (3) VITA PLOČE OBILJEŽILA DAN NARCISA (4)  Spriječiti nastanak raka dojke, na žalost, nije moguće. Upravo stoga od velikog je značaja rano otkrivanje bolesti, jer su više od 90 posto žena izliječi kada je bolest na vrijeme otkrivena. Veliki broj novih slučajeva raka otkriven je kod mladih žena, već od 24 godine života, pa im se preporučuje da bar jednom godišnje pristupe ultrazvučnom pregledu.

    „Zahvaljujemo se svim dobrim ljudima koji su već godinama uz nas i daju nam moralnu i materijalnu potporu za daljnji rad i brigu o potrebitima.  Posebno se zahvaljujemo dr. Ankici Džono-Boban i ZZJZ Dubrovačko-neretvanske županije na promotivnim materijalima i višegodišnjoj stručnoj pomoći“, rekla je čelnica pločanske Vite Nataša Peko.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    ŠK Ploče: Pobjeda u predzadnjem kolu 3. šahovske lige

    Magdalena Mrčela: ˝Kako je Flegmarin postao kapetan˝

    JADRAN LP: Nastavak uspješnog niza u gostima

    Odana počast nevinim žrtvama na Daksi

    Paket24 Premijer liga, Liga B, 8. kolo: METKOVIĆ ZALMO – NEXE 23:33 (9:17)

    ožujak 2018
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « velj   tra »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.