Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • 2. HNLŽ, Skupina A, 10. kolo NAJEFIKASNIJE KOLO UZ SVE POBJEDE DOMAĆINA 
    • 2. HMNL-jug, 4. kolo BAČVICAMA VRH, PORTO DO PRVOG BODA
    • TJEDNO IZVJEŠĆE ULOVA SREDOZEMNE VOĆNE MUHE NA PODRUČJU DOLINE RIJEKE NERETVE 
    • Policijska uprava dubrovačko-neretvanska raspisala natječaj za 8 radnih mjesta
    • PAMTIMO TAJ 16. STUDENI 2012.: Pogledajte arhivske fotografije iz Ploča. Veliko slavlje i sreća zbog oslobađajućih presuda generalima Gotovini i Markaču!
    • Kvalifikacije za Europsku ligu, 3. kolo, uzvratni susret: DALMATINKA – OLDENBURG 21:39 (11:19)
    • Potraga za brodicom, možda i posmrtnim ostacima petorice hrvatskih diverzanata koju je u borbi kod Slanog 1991. potopila jugo-mornarica.
    • Fotografija dana, 16. studenoga 2025.
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    UOČI UTAKMICE HRVATSKOG KUPA: Jadran iz Ploča dolazi Vinogradaru preko Zagreba, gdje će spavati i trenirati na Trnju

    23.10.2018

    U srijedu 31. listopada u 14 sati u Mladini će početi utakmica osmine finala Kupa između Vinogradara i Jadrana Luka Ploče.

    To je jedini od osam parova u kojem barem jedan sudionik nije prvoligaš. Zapravo je samo jedan par u kojem igraju oba prvoligaša: Inter i Istra 1961. Ostali su miješani, prenosi u zanimljivom osvrtu portal sportnews.hr
    Jadran je u južnoj skupini treće lige trenutačno na desetom mjestu. Njegov predsjednik je Tihomir Krstičević iz uže i šire obitelji ministra obrane Damira i negdašnjeg poznatog nogometaša Hajduka Miše Krstičevića. Sportski direktor je Pero Dulaj, a trener Goran Proleta (44), negdašnji igrač Primorca iz Stobreča, te jedno desetljeće prvoligaški i drugoligaški sudac.
    – Znam ja gdje je Mladina i poznajem predsjednika gosp. Rubinića. Tamo sam dolazio suditi, otkriva trener i potom u šali dodaje:
    – Ja ću predsjedniku na poklon donijeti mandarine, a on će meni dati Kup.
    Odmah se i ispravlja:
    – Vinogradar je bolji, tu nema dvojbe, ali mi se ne dolazimo predati.
    Pločani dolaze u Zagreb u utorak, bit će smješteni u hostelu Arena i trenirati na igralištu Trnja.
    – Poslije utakmice udruga Neretvana i gosp. Volarević priredit će za nas malu zakusku i potom se vraćamo, objašnjava sportski direktor Dulaj.
    Vinogradarova ambicija je da zadnjeg dana ovog mjeseca izbori vizu za četvrtfinale i nađe se među osam klubova od kojih će najvjerojatnije sedam biti prvoligaši. Četvrtfinale je na rasporedu 5. prosinca.
    – Nama bi to četvrtfinale bilo veliko dostignuće cjelokupne aktualne sezone. Jednako trećem uzastopnom naslovu prvaka u zapadnoj skupini treće lige, ističe trener Gomerac. Igra se samo jedna utakmica i to može biti zamka, ali je za nas u neku ruku povoljnost što u Kupu ne moramo počinjati s trojicom mlađih, iako za nas i to više nije problem.
    Za Vinogradar je novost da se brže nego se pretpostavljalo oporavio Marko Povrženić.
    – Strpljivo se liječio. Prije dva tjedna je počeo nizati krugove. Potom je na treningu ušao u ševu, a budući da se ozlijedio Jozić, protiv Opatije sam ga ubacio u vatru. Za iduću srijedu će biti spreman, optimist je trener.
    Oporavio se i Ottochian, Bjelanović je izdržao kaznu i sada je bitno da se protiv Vrbovca nitko ne ozlijedi i da se oporavi Topić. Čakurun je do daljnjega na bolovanju.
    Hoćete li u karantenu, s obzirom na to da utakmica počinje rano i skupljat ćete se već od jutra, pitamo Gomerca.
    – Trebat će nam pojačani doručak da bismo igrali bez ručka, ali sve će biti uobičajeno, bez karantene.
    Ipak, najveći problem bi mogao biti Šćrbec. On je još izvan stroja.
    – Ide na bolje, kaže Šćrbec. Nadam se da ću za utakmicu s Jadranom biti potpuno spreman.
    Dosta se govori o usponu mladog Grdenića (20) koji je u kolovozu iz Kurilovca prešao u Vinogradar. On igra sve bolje.
    -Brz je i ima moć ponavljanja, hvali ga Šćrbec.
    Treneru Gomercu se pak dopada to što ima “dobre reakcije nakon izgubljene lopte”.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    2. HNLŽ, Skupina A, 10. kolo NAJEFIKASNIJE KOLO UZ SVE POBJEDE DOMAĆINA 

    2. HMNL-jug, 4. kolo BAČVICAMA VRH, PORTO DO PRVOG BODA

    TJEDNO IZVJEŠĆE ULOVA SREDOZEMNE VOĆNE MUHE NA PODRUČJU DOLINE RIJEKE NERETVE 

    Policijska uprava dubrovačko-neretvanska raspisala natječaj za 8 radnih mjesta

    PAMTIMO TAJ 16. STUDENI 2012.: Pogledajte arhivske fotografije iz Ploča. Veliko slavlje i sreća zbog oslobađajućih presuda generalima Gotovini i Markaču!

    listopad 2018
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.