Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Najveća koncentracija alkohola zabilježena protekli tjedan je u Opuzenu
    • Dubrovnik: pretragom pronađeno 2030 g amfetamina, 630 g marihuane, 80,4 g kokaina, “joint”, 3 digitalne vage, 8 kom streljiva za pištolj, novac i dr. predmeti
    • JADRAN LP: Luetić i Taslak jedini odradili svih 30 susreta
    • Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!
    • BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.
    • BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka
    • Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu
    • Još malo!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    BOĆANJE: Luka Gašpar osvojio dva srebra na Svjetskom boćarskom prvenstvu u Kini!

    28.10.2018TincekTincek

    Nakon 5 dana natjecanja u kineskom gradu Jiaxing, završeno je Svjetsko boćarsko prvenstvo u kategorijama juniori (U18), mlađi seniori (U23) i seniorke. Hrvatski reprezentativci i reprezentativke su na najbolji mogući način predstavljali svoju domovinu. Ukupno gledajući rezultati su i više nego uspješni.

    luka-gašpar-kina1-2018-502x420U utorak će u zračnu luku u Zagrebu sletjeti čak 8 novih svjetskih medalja. U ukupnom zbroju osvojena su dva zlata, tri srebra i tri bronce, prenosi portal LIKEmetkovic.hr

    Zlatne medalje za Hrvatsku osvojili su Mateo Načinović i Marin Ćubela u štafetnom izbijanju do 23 godine te  Karlo Šaban u kategoriji pojedinačno klasično do 18 godina.

    Korak do naslova svjetskog prvaka ostao je Pločanin Luka Gašpar, od ove sezone član BK Metković, u disciplini bližanje i izbijanje u krug do 18 godina. Šteta što Luka nije uspio uzeti ponuđeno, jer je pri rezultatu od 21:22 za Francuza, Luka imao tri boće za pobjedu. Dva promašaja boće i jedan promašaj balina značio je da mora čestitati Francuzu na pobjedi. No, srebro je svakako veliki uspjeh za Luku Gašpara.

    Imamo i srebrni par do 18 godina. Filip Matijašić i Luka Gašpar su najprije u današnjem polufinalu pobijedili predstavnike Srbije Kovačević i Tot 11:8. U finalu je Talijan Graziano morao pogoditi balina za pobjedu od 7:6 da bi sebi i Soggetiu donio pobjedu. U tome je i uspio, pa su naši mladi momci ostali bez zlata. Tako je Luka Gašpar osvojio svoju drugu srebrnu medalju.

    Blizu zlata bila je i boćarica ŠB Čavle Carrolina Bajrić. U finalu discipline bližanje i izbijanje u krug poražena je od Francuskinje Coralie Rives sa 21:23.

    Osvojene su i tri bronce. Uz već spomenutu broncu Matea i Carrolina, do medalje tog sjaja stigle su Nives Jelovica i Tanja Grubiša u parovima.  Uz svjetsko zlato u štafeti, Marin Ćubela donosi i broncu u brzinskom izbijanju do 23 godine.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Najveća koncentracija alkohola zabilježena protekli tjedan je u Opuzenu

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    Dubrovnik: pretragom pronađeno 2030 g amfetamina, 630 g marihuane, 80,4 g kokaina, “joint”, 3 digitalne vage, 8 kom streljiva za pištolj, novac i dr. predmeti

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    JADRAN LP: Luetić i Taslak jedini odradili svih 30 susreta

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025
    listopad 2018
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.