Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Najveća koncentracija alkohola zabilježena protekli tjedan je u Opuzenu
    • Dubrovnik: pretragom pronađeno 2030 g amfetamina, 630 g marihuane, 80,4 g kokaina, “joint”, 3 digitalne vage, 8 kom streljiva za pištolj, novac i dr. predmeti
    • JADRAN LP: Luetić i Taslak jedini odradili svih 30 susreta
    • Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!
    • BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.
    • BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka
    • Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu
    • Još malo!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    PREDSJEDNIK HLK-A LUETIĆ: Konačni nalaz objavit ćemo u roku od nekoliko dana

    28.12.2018TincekTincek

    Predsjesnik Hrvatske liječničke komore (HLK) Krešimir Luetić danas je dao izjavu za javnost u vezi inspekcije koju su proveli povodom smrti devetogodišnjeg Gabrijela Bebića, kojeg su s Hitne pomoći u Metkoviću dva puta vraćali kući, da bi u konačnici od sepse umro u KBC-u Split, prenosi Index.

    – Ja bih najprije želio izraziti najdublju sućut obitelji preminulog dječaka u ime HLK i u moje osobno ime. Bolest djeteta, a posebno tragična smrt djeteta nikog ne može ostaviti ravnodušnim i teško je o tome govoriti bez uplitanja emocija. Upravo iz tog razloga i zbog povećanog interesa javnosti odmah po saznanju za ovaj događaj HLK je uputila stručnu komisiju za nadzor liječnika u sve involvirane institucije koje su sudjelovale u zbrinjavaju preminulog pacijenta. Danas 17. prosinca stručna komisija provela je nadzor nad stručnim radom liječnika i na lokaciji u Metkoviću, u ustanovi za Hitnu medicinsku pomoć u Domu zdravlja i u koncesijskim ordinacijama pedijatrijske skrbi, kao i u KBC Split. U narednim danima tražena je dodatna dokumentacija uključujući i onu iz zavoda za hitnu medicinu Splitsko-dalmatinske županije kao i obdukcijski nalaz preminulog pacijenta. – rekao je Luetić.

    – Obdukcijski nalaz Komori je dostavljen jučer, odmah potom je proslijeđen članovima komisije za stručni nadzor i u narednim danima komisija će definirati mišljenje o ovom događaju. Ono što treba uzeti u obzir kod razmatranja ovog konkretnog predmeta je da se zbrinjavanje preminulog pacijenta događalo u ordinaciji koja je više od 100 kilometara udaljena od najbliže bolničke ustanove u RH, da se zbrinjavanje, inicijalno liječenje i dijagnostika događala vikendom, kad je ograničena dostupnost laboratorijske i radiološke dijagnostike a isto tako kada je ograničena dostupnost specijalističke skrbi u smislu pedijatrijske skrbi i da se prema preliminarnim informacijama radilo o brzom progresivnom kliničkom tijeku same bolesti. Mišljenje koje će stručna komisija donijeti, odnosno evaluacija tog mišljenja, ukoliko se unutra pronađu elementi za pronalaženje propusta u stručnom radu liječnika, isto će biti predmet odlučivanja nadzornog povjerenstva HLK, koje će potom utvrđivati eventualnu opravdanost pokretanja zahtjeva za disciplinskim postupkom pred Časnim sudom HLK za svakog involviranog liječnika. – dodao je Luetić.

    “Dosad u HLK nismo imali slučaj trajnog oduzimanja licence”

    Na upit o mogućim sankcijama za liječnike za koje bi bilo utvrđeno da su postupali suprotno pravilima, Luetić je odgovorio: – Govoreći hipotetski jer nalaze još nemamo, Časni sud komore provodi postupak koji je vrlo sličan klasičnom sudskom postupku, a u slučaju donošenja pravomoćne presude za stručni propust, zapriječena su kazne od ukora do trajnog oduzimanja licence.

    – Dosad u HLK nismo imali slučaj trajnog oduzimanja licence, koje bi na neki način značilo oduzimanje alata za egzistenciju tom liječniku, on bi se morao baviti nečim drugim u životu, a imali smo nekoliko slučajeva, i više od 10-15 privremenog oduzimanja licence. – dodao je Luetić, koji kaže da će HLK konačni nalaz objaviti u roku od nekoliko dana.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Najveća koncentracija alkohola zabilježena protekli tjedan je u Opuzenu

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    Dubrovnik: pretragom pronađeno 2030 g amfetamina, 630 g marihuane, 80,4 g kokaina, “joint”, 3 digitalne vage, 8 kom streljiva za pištolj, novac i dr. predmeti

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    JADRAN LP: Luetić i Taslak jedini odradili svih 30 susreta

    Autor: PORTAL ROGOTIN16.06.2025

    Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025
    prosinac 2018
    P U S Č P S N
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31  
    « stu   sij »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.