Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • NIJE SE DOGODILO ČUDO U POLUFINALU, ALI IMAMO PRAVO NADATI SE KAKO ĆE OVA PRIČA ZAVRŠITI LIJEPO ZA MINI VATRENE
    • DUBROVAČKA POLICIJA UHITILA LAŽNOG LIJEČNIKA KOJI JE POKUŠAO PREVARITI VEĆI BROJ GRAĐANA DUBROVNIKA
    • NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: MAŠKARE, LIKOVNA RADIONICA ZA DJECU
    • UMA Metković, 12. kolo: JERKOVAC SRUŠIO BOBOVIŠTE, VID BJEŽI PRATNJI
    • BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026
    • RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI
    • 2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI
    • NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    KAZNA DO 10 000 KUNA ILI 30 DANA ZATVORA ZA NEZAKONIT PRELAZAK DRŽAVNE GRANICE U GABELA POLJU

    23.03.2019

    Zbog točnog izvješćivanja javnosti u odnosu na promet i način prelaska državne granice u Ulici Marka Marulića u Metkoviću PU dubrovačko neretvanska je izdala pojašnjenje koje prenosimo u cijelosti:

    Ulica Marka Marulića proteže se uz graničnu crtu između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Zapadni dio ulice nalazi se u Republici Hrvatskoj, a istočni u Bosni i Hercegovini. Kroz Ulicu se proteže nerazvrstana asfaltirana cesta koja se cijelom svojom dužinom, od oko 1600 metara, nalazi u Metkoviću, odnosno u Republici Hrvatskoj.  Državna granica se proteže uz istočni rub nerazvrstane ceste, slijedom čega  osobe koje prometuju navedenom cestom ne prelaze državnu granicu.

    Kretanje Ulicom Marka Marulića nije ograničeno, ali je prelazak na bosanskohercegovačku stranu dozvoljen isključivo uz posjedovanje pogranične propusnice u koju je upisano prijelazno mjesto „Ulica Marka Marulića (Metković) – Gabela“ ili uz izdavanje dozvole za jednokratni prijelaz zajedničke državne granice,  a što je uspostavljeno Sporazumom između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o pograničnom prometu, potpisanim 19. lipnja 2013.g. u Bruxellesu.

    Sve osobe koje preko ceste u Ulici Marka Marulića prelaze na bosanskohercegovačku stranu, a nemaju pograničnu propusnicu u koju je upisano prijelazno mjesto „Ulica Marka Marulića (Metković) – Gabela“ ili nisu ishodile dozvolu za jednokratni prijelaz zajedničke državne granice čine prekršaj iz čl.4. Zakonika o Schengenskim granicama, za koji je propisana kazna zatvora do 30 dana ili novčana kazna u iznosu od 2.000,00 do 10.000,00 kuna.

    Napominjemo da je granični prijelaz Gabela Polje i dalje otvoren za međunarodni promet i njegova kategorizacija ne utječe na kretanje Ulicom Marka Marulića.

    PU dubrovačko-neretvanska

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    NIJE SE DOGODILO ČUDO U POLUFINALU, ALI IMAMO PRAVO NADATI SE KAKO ĆE OVA PRIČA ZAVRŠITI LIJEPO ZA MINI VATRENE

    DUBROVAČKA POLICIJA UHITILA LAŽNOG LIJEČNIKA KOJI JE POKUŠAO PREVARITI VEĆI BROJ GRAĐANA DUBROVNIKA

    NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: MAŠKARE, LIKOVNA RADIONICA ZA DJECU

    UMA Metković, 12. kolo: JERKOVAC SRUŠIO BOBOVIŠTE, VID BJEŽI PRATNJI

    BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026

    ožujak 2019
    P U S Č P S N
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    « velj   tra »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.