Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • DALMATINKA: IZAZOVNO GOSTOVANJE U SESVETAMA, KLJUČ USPJEHA OBRANA
    • OTVORENO 69 NATJEČAJA ZA NOVA RADNA MJESTA U DOLINI NERETVE
    • VUKOSAVA VUKICA JURIŠIĆ: VODI NAJSUVREMENIJI CENTAR I EDUCIRA LJUDE DA PREUZMU KONTROLU NAD SVOJIM TIJELOM!
    • METCOVICH: PONOS MONARHIJE S POSEBNOM MISIJOM U PRVOM SVJETSKOM RATU, ČIJE JE IME IZAZIVALO PROTESTE!
    • JADRAN LP: ŠUNJIĆ OTIŠAO U KUSTOŠIJU
    • Narodna knjižnica Ploče: Kreativna kamišibaj radionica „Šuma Striborova”
    • NERETVA: POBJEDA U PRVOJ PROVJERI
    • OPREZ! Novi oblik prevare dobivanjem poruka za glasanje u dječjem natjecanju
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    VOZAČI, PAMET U GLAVU! Tijekom 24 sata provodit će se policijske kontrole u cijeloj državi

    03.04.2019

    Tijekom cijele srijede policija će održati 24-satni nadzor brzine na području cijele Hrvatske u sklopu Plana organizacije TISPOL – mreže prometnih policija država Europe, priopćeno je iz policije. Osim u Hrvatskoj ova će se akcija provoditi i u ostalih preko 20 država članica TISPOL-a, piše Jutarnji list.

    Ova akcija ima za cilj pridonijeti smanjenju stradavanja i povećanju svijesti vozača o nepotrebnom i opasnom prekoračenju zakonskih ograničenja te brzini neprilagođenoj uvjetima na cestama, objašnjavaju iz policije.

    Policija otkriva i da je građanima ponuđena mogućnost da predlože lokacije za mjerenje brzine. Akcija će se provesti na velikom broju lokacija, u naseljenim mjestima, izvan naselja i na autocestama. Svaka policijska uprava će odabrati one najpogodnije, od predloženih lokacija za vršenje nadzora.

    Prvi rezultati akcije bit će objavljeni 4. travnja na web stranici MUP-a i svih policijskih uprava, poručuju iz policije.

    Policijsko priopćenje prenosimo u cijelosti.

    “I ove godine, temeljem Plana organizacije TISPOL- mreže prometnih policija država Europe održat će se 24-satni nadzor brzine na području cijele Republike Hrvatske i u preko 20 država članica TISPOL-a.

    Kako brzina i dalje ostaje vodeći uzrok najtežih prometnih nesreća i smrtnog stradavanja, ova akcija ima za cilj pridonijeti smanjenju stradavanja i povećanju svijesti vozača o nepotrebnom i opasnom prekoračenju zakonskih ograničenja te brzini neprilagođenoj uvjetima na cestama. Prema statističkim pokazateljima za 2018. godinu, od ukupno 317 poginulih osoba u prometnim nesrećama njih 158, odnosno 49,8% poginulo je zbog nepropisne i neprilagođene brzine.

    Stoga će se, od 00,00 do 24,00 sata, 03.04.2019. godine na području svih Policijskih uprava provoditi kontinuirani nadzor brzine kretanja vozila. Akcija je već najavljena na web stranicama svih Policijskih uprava, a građanima je ponuđena mogućnost da predlože lokacije za mjerenje brzine. Osim toga, građani i predstavnici medija mogu prisustvovati provođenju nadzora, za što se trebaju unaprijed javiti policijskoj upravi na svom području.

    Akcija će se provesti na velikom broju lokacija, u naseljenim mjestima, izvan naselja i na autocestama. Svaka policijska uprava će odabrati one najpogodnije, od predloženih lokacija za vršenje nadzora. Koristit će se svi raspoloživi uređaji, a u provedbu će biti uključen maksimalno mogući broj policijskih službenika. Zbog obuhvaćanja što većeg broja, lokacije nadzora mijenjat će se svaka dva do tri sata.

    Suradnjom s medijima i građanima nastoji se podići svijesti građana o njihovom doprinosu povećanju sigurnosti cestovnog prometa, odnosno smanjenju stradavanja u prometnim nesrećama zbog nepropisne i neprilagođene brzine.

    Prvi rezultati akcije bit će objavljeni 04.04.2019. godine na web stranici MUP-a i svih policijskih uprava, a konačni, koji uključuju sve države članice koje sudjeluju u akciji bit će objavljeni naknadno, nakon što ih TISPOL prikupi”, stoji u priopćenju iz policije.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    DALMATINKA: IZAZOVNO GOSTOVANJE U SESVETAMA, KLJUČ USPJEHA OBRANA

    OTVORENO 69 NATJEČAJA ZA NOVA RADNA MJESTA U DOLINI NERETVE

    VUKOSAVA VUKICA JURIŠIĆ: VODI NAJSUVREMENIJI CENTAR I EDUCIRA LJUDE DA PREUZMU KONTROLU NAD SVOJIM TIJELOM!

    METCOVICH: PONOS MONARHIJE S POSEBNOM MISIJOM U PRVOM SVJETSKOM RATU, ČIJE JE IME IZAZIVALO PROTESTE!

    JADRAN LP: ŠUNJIĆ OTIŠAO U KUSTOŠIJU

    travanj 2019
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930  
    « ožu   svi »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.