Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • DALMATINKA: Nagrada je ovo za cijelu sezonu, a Iva Bule ostaje u Pločama
    • Jučer je u Pločama održana promocija policijskog zanimanja
    • Ivan Škarić ruši SDP-ovu utvrdu u Pločama: ‘Gradimo stanove, centar za starije i rješavamo sudbinu radnika Plobesta‘
    • Udruga “Slatki” sutra mjeri šećer u krvi, krvni tlak i saturaciju
    • Neretvanski stari običaji, igre i plesovi
    • Roko Mijić dobitnik nagrade za najuspješniju sportsku nadu
    • GORAN MARKOVIĆ TOMAK: Kandidat Grupe birača za Gradonačelnika Grada Ploča (Nezavisni kandidat)  
    • DALMATINKA: ANTEA JERKOVIĆ NAJVEĆA NADA ŽUPANIJSKOG SPORTA
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    PRIKLJUČIMO SE SVI SKUPA U HUMANITARNU AKCIJU ‘VELIKO SRCE ZA DJECU NERETVE’

    10.07.2019TincekTincek

    Humanitarna akcija Veliko srce za djecu Neretve pokrenuta je zbog odsječenosti i nedostatne medicinske skrbi za stanovnike toga kraja, a cilj je skupiti 500 tisuća kuna za nabavu sanitetskog vozila i medicinske opreme za rodilište u Metkoviću.

    Organizatori akcije Institut za promicanje i razvoj doline Neretve koji okuplja zagrebačke Nertevane danas je u zagrebačkom hotelu Internacional javnosti predstavio ovu humanitarnu akciju.

    Brojni su medijski napisi objavljeni proteklih mjeseci zbog nedostatne zdravstvene skrbi za sve stanovnike Metkovića i cijelog područja Neretve. Nakon njih su se počeli događati i neki pomaci u kvaliteti liječenja, koje svojim aktivnostima želi poduprijeti i naša Udruga. Zbog toga je Institut za promicanje i razvoj doline Neretve pokrenuo humanitarnu akciju Veliko srce za djecu Neretve. Njome se planira prikupiti 500 tisuća kuna i nabaviti sanitetsko vozilo za Dom zdravlja u Metkoviću, a planira se kupiti i kardiotokografski (CTG) uređaj za rodilište u Domu zdravlja Metković.

    – Naša djeca i roditelji zaslužuju, kao i svi građani Hrvatske, najbolju dostupnu zdravstvenu skrb pa smo svi mi s neretvanskog područja, kao i naši prijatelji, odlučili pokrenuti ovu inicijativu i pomoći Domu zdravlja Metković. Želimo stanovnicima našeg kraja osigurati još bolju i još sigurniju zdravstvenu skrb. I dosad je naš Institut bio aktivan i donirao više od 25 tona mandarina Zagrepčanima i socijalno osjetljivim skupinama u društvu, a sada je vrijeme da pomognemo i našim Neretvanima. Veseli me ova akcija jer se već javljaju brojni poznati Neretvani i prijatelji i nude pomoć. Sigurna sam da ćemo uspjeti ispuniti postavljene ciljeve – istaknula je Nada Podnar, članica Instituta za promicanje i razvoj doline Neretve.

    Među prvima se odazvala i poznata modna dizajnerica, jedna od najpoznatijih predstavnica toga kraja.

    – Svima nama je srce bilo slomljeno kada smo čitali s kakvim se poteškoćama suočava naš Dom zdravlja u Metkoviću. Izuzetno mi je drago što je Institut prepoznao trenutak i pokrenuo ovu akciju za pomoć djeci Neretve. Ja ću sasvim sigurno sudjelovati i pomoći u akciji, a koristim priliku pozvati i sve druge Neretvane i dobre ljude da se i oni uključe u pomoć za Neretvu – kazala je Matija Vuica, kojoj su se u ovoj akciji pridružili i brojni drugi Neretvani i njihovi prijatelji i pozvali u pomoć za djecu Neretve. Među njima su  i Dario Srna, Davor Dominiković, Branka Krstulović, Nikica Gabrić, Igor Štimac, Nela Sršen, Luka Modrić, Mateo Kovačić, Mario Stanić i drugi.

    Razloga za okupljanje svih Neretvana i prijatelja Neretve oko ove inicijative i pomaganje lokalnom domu zdravlja je više, ali među najvažnijima je činjenica da je najbliža bolnica za stanovnike doline Neretve udaljena 100 kilometara, a na putu do nje su i čak dva međunarodna granična prijelaza, zbog čega taj put automobilom traje minimalno dva sata.

    – To je i dvostruko više vremena od gornje vremenske granice, tzv. zlatnog standarda za intervenciju uslijed poteškoća s kardiovaskularnim bolestima. Znači, ako čovjek doživi srčani udar, znatno su mu smanjene šanse da ga i preživi. A upravo su kardiovaskularne bolesti vodeće po uzrocima smrtnosti u svijetu. Dobro opremljeno sanitetsko vozila zato bi jako pomoglo Domu zdravlja za brži i adekvatniji prijevoz najtežih bolesnika – objasnio je prof.dr.sc. Mladen Bušić, i sam član Instituta za promicanje i razvoj doline Neretve.

    Što se, pak, tiče rodilišta u Metkoviću, to je jedino rodilište za cijelu dolinu Neretve, a u toj dolini trenutačno živi gotovo 50,000 stanovnika. Nabava CTG uređaja bi omogućila praćenje srčane akcije nerođenog djeteta i trudova majke, a što je neophodno za svaki uspješan porod.

    U sklopu akcije Veliko srce za djecu Neretve udruga Plochallenge organizira i humanitarnu utrku građana koja će se održati 7. rujna 2019. u Pločama u sklopu Halfmarathona Ploče 2019.

    Ova humanitarna akcija traje do 7. listopada ove godine kada će s početkom u 19:30 biti humanitarni koncert u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.

    Svi donatori velikog srca mogu pomoći akciji uplatom na namjenski račun akcije:

    Primatelj: Institut za promicanje i razvoj doline Neretve
    Svrha uplate: Donacija – Veliko srce
    IBAN: HR65 2340 0091 5110 1995 4
    SWIFT CODE: PBZGHR2X

    ili online uplatom preko crowdfunding platforme GoGetFunding: https://gogetfunding.com/veliko-srce-za-djecu-neretve/

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    DALMATINKA: Nagrada je ovo za cijelu sezonu, a Iva Bule ostaje u Pločama

    Autor: Jurica Vukojević14.05.2025

    Jučer je u Pločama održana promocija policijskog zanimanja

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.05.2025

    Ivan Škarić ruši SDP-ovu utvrdu u Pločama: ‘Gradimo stanove, centar za starije i rješavamo sudbinu radnika Plobesta‘

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.05.2025

    Udruga “Slatki” sutra mjeri šećer u krvi, krvni tlak i saturaciju

    Autor: PORTAL ROGOTIN13.05.2025

    Neretvanski stari običaji, igre i plesovi

    Autor: PORTAL ROGOTIN13.05.2025
    srpanj 2019
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
    « lip   kol »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.