Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Pokopana Kata Šunjić udova Miljenka, rođena Glamuzina
    • Narodna knjižnica Ploče: „Umjetna inteligencija za svakog: kako AI oblikuje igre, knjige i učenje”
    • Zahvala Luci Ploče d.d. na donaciji za Udrugu Radost
    • Poznate cijene voznih karata na relaciji Ploče – Sarajevo
    • Od 15. studenog zimski uvjeti na cestama i obaveza korištenja zimske opreme na vozilima
    • Hrvatska se vraća na Junior Eurosong: Marino nastupa treći u Tbilisiju
    • Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture odobrilo 25 milijuna eura za cestu Korčula-Račišće
    • Neretvanske lađe, njih 327, bile su sastavni dio ratne mornarice Kraljevine SHS – najstarija se zvala Živila Hrvatska!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    GRADONAČELNIK VRGORCA ANTE PRANIĆ ZAJEDNO SA PREDSTAVNICIMA GRAD VRGORCA, OPĆINE POJEZERJE I GRADA PLOČA ODRŽAO SASTANAK O POLJOPRIVREDNOJ STRATEGIJI RAZVOJA TIH PODRUČJA

    30.08.2019
    Gradonačelnik grada Vrgorca, Ante Pranić zajedno sa predstavnicima Grad Vrgorca, Općine Pojezerje i Grada Ploča, održao je sastanak o poljoprivrednoj strategiji razvoja tih područja.
    Poručio je da “zajedno možemo zajedničkom poljoprivrednom strategijom razvoja najvećeg vinogorja Hrvatske”. “Jedno od najvećih krških polja Hrvatske i izrazito plodan kraj teritorijalno se nalazi na području Grada Vrgorca, općine Pojezerje i Grada Ploča. Na sredini polja nalazi se granica Splitsko-dalmatinske i Dubrovačke-neretvanske županije. Na površini od 2.963 ha poljoprivredno obrađuje se 2.840 ha. To je najveće vinogorje Hrvatske koje broji milijune čokota vinove loze.
    U cilju zajedničke poljoprivredne strategije razvoja i razvoja svih gospodarskih, poljoprivrednih i turističkih potencijala tog područja danas je održan izrazito konstruktivan i sadržajan sastanak između predstavnika Grada Vrgorca, Općine Pojezerje i Grada Ploča, piše portal Dalmacija Danas.

    Pred nama su mnogi zajednički projekti jer interes jednog od najvećih krških polja koje je izrazito poljoprivredno obradovio ne poznaje teritorijalne okvire gradova, općina ili županija”, kazao je Pranić koji je već s istima dogovorio prve operativne sastanke za sljedeći tjedan.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Pokopana Kata Šunjić udova Miljenka, rođena Glamuzina

    Narodna knjižnica Ploče: „Umjetna inteligencija za svakog: kako AI oblikuje igre, knjige i učenje”

    Zahvala Luci Ploče d.d. na donaciji za Udrugu Radost

    Poznate cijene voznih karata na relaciji Ploče – Sarajevo

    Od 15. studenog zimski uvjeti na cestama i obaveza korištenja zimske opreme na vozilima

    kolovoz 2019
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « srp   ruj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.