Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Na ušću Neretve obavljala se “trgovina ljudskim mesom”. Kupci? Dubrovčani, Korčulani, Mlečani, Katalonci…
    • Mali komunalni zahvat, velika briga manje
    • NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO
    • UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA
    • OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE
    • Brutalni napad na jugu Dalmacije: pet tinejdžera u istražnom zatvoru, mladić iz BiH teško ozlijeđen
    • Sazvana 6. sjednica Gradskog vijeća Grada Ploča
    • Božićna makrame radionica za djecu od 8 do 11 godina
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    U KRISTOVU ZAJEDNICU PRIMLJENA MALENA MARIS MARIĆ

    15.12.2019

    Još jedan radostan događaj u rogotinskoj crkvi Presvetoga Trojstva! U nedjelju, 15. prosinca 2019. godine obavljen je sakrament krštenja, na kojem je u Kristovu zajednicu primljena malena djevojčica Maris Marić, na radost svojih roditelja Ane i Jurice. Sakrament krštenja dodijelio je župnik u Rogotinu don Ivica Barišić, a kumovi su bili Ivana Hure i Ivan Damić.

    [Best_Wordpress_Gallery id=”517″ gal_title=”191215mariskrstenje”]

    Krštenje je prvi i temeljni sakramenat Crkve, “vrata” u Kristovu zajednicu. Isus je rekao: “Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se”. Nikodemu je tumačio da se čovjek mora “preporoditi”. “roditi odozgor”, po vodi i Duhu Svetom.
    Krštenjem se označuje da se nastavljaju spasiteljska Božja djela iz prošlosti, kao što su: spasenje Noe i njegove obitelji iz Potopa, spasenje Izraela iz Egipta prelaskom preko Crvenog mora, uvođenje Izraela u Obećanu zemlju preko vode rijeke Jordana… Istim znakom vode Bog kroz sve vjekove označuje da izbavlja svoje odabranike od svih ropstava i propasti i dariva im svoj život “odozgor” nalik Isusovu životu, kojega je uskrsnuo od mrtvih snagom svoga Duha.

    Foto: Ante Pejar

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Na ušću Neretve obavljala se “trgovina ljudskim mesom”. Kupci? Dubrovčani, Korčulani, Mlečani, Katalonci…

    Mali komunalni zahvat, velika briga manje

    NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO

    UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA

    OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

    prosinac 2019
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « stu   sij »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.