Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO
    • UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA
    • OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE
    • Brutalni napad na jugu Dalmacije: pet tinejdžera u istražnom zatvoru, mladić iz BiH teško ozlijeđen
    • Sazvana 6. sjednica Gradskog vijeća Grada Ploča
    • Božićna makrame radionica za djecu od 8 do 11 godina
    • Izabrani najbolji liječnici u Hrvatskoj za 2025. godinu: Pogledajte koji su iz naše Županije
    • 2. HMNL-jug, 6. kolo: BAČVICAMA DERBI I MAKSIMALNI UČINAK
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Dubrovačko-neretvanska županija podijeljena u tri zone, e-Propusnice potrebne samo za putovanje iz jedne zone u drugu

    20.04.2020

    Odlukom o ukidanju nužne mjere zabrane napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka na području Dubrovačko-neretvanske županije od 20. travnja DNŽ je podijeljena u tri cjeline u smislu potrebe vađenja e-Propusnica i to:

    1. Šire dubrovačko područje
    2. Poluotok Peljašac i otoci
    3. Dolina Neretve

    Naime, sukladno Odluci o dopuni Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka u RH Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od 18. travnja 2020., Stožer civilne zaštite Dubrovačko-neretvanske županije na svojoj sjednici u ponedjeljak usvojio je Prijedlog o izmjeni načina izdavanja e-Propusnica na području DNŽ, a kojim se Prijedlogom Nacionalnom stožeru mijenja režim izdavanja e-Propusnica na području Dubrovačko-neretvanske županije u spomenute tri zone.

    KORONA_20-04

    Zonu šireg dubrovačkog područja čini Grad Dubrovnik, Općina Dubrovačko-primorje, Općina Župa Dubrovačka i Općina Konavle. Zonu Poluotok Pelješac i otoci čine Općina Ston, Općina Janjina, Općina Trpanj i Općina Orebić, otok Korčula (Grad Korčula, Općina Smokvica, Općina Vela Luka, Općina Blato i Općina Lumbarda), Općina Lastovo, Općina Mljet. Zonu Dolina Neretve čine Grad Metković, Grad Ploče, Grad Opuzen, Općina Kula Norinska, Općina Pojezerje, Općina Zažablje i Općina Slivno.

    Podjela županije u 3 zone donesena je na temelju prvenstveno epidemiološke procjene, ali i prirodnih i zemljopisnih čimbenika. Podjela u zone ne isključuje primjenu Odluke o mjerama ograničavanja javnog prijevoza u linijskom obalnom pomorskom prometu koja propisuje da prijevoz osoba na otok nije dopušten nijednom vrstom prijevoza.

    Stanovnici Dubrovačko-neretvanske županije se i dalje pozivaju da ne napuštaju svoje prebivalište osim u slučaju potrebe.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    NERETVA: POBJEDA IM DONOSI DRUGO MJESTO

    UMA Metković, 9. kolo: VIDU DERBI VRHA, PODRUJNICI ZAČELJA

    OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM DUBROVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE

    Brutalni napad na jugu Dalmacije: pet tinejdžera u istražnom zatvoru, mladić iz BiH teško ozlijeđen

    Sazvana 6. sjednica Gradskog vijeća Grada Ploča

    travanj 2020
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    27282930  
    « ožu   svi »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.