KOKA                    18   (11)

Dalmatinka – Koka 23:18(6:11)
Ploče – Dom športova Ploča. Gledatelja – bez gledatelja
Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina(oba Solin)

Dalmatinka: Jelčić, Jerković (4 obrane), Galov, Lovrić, Jarak (2), Vladimir (4), Dropuljić, Zelić (4), Bule (6), M.Žderić (2), Radoš (4), Oršulić, Čupić, Marinović (1), Tolj, Krilić. Trener – Ivan Jerković

Koka: Bešen (12), Sopar, Balajić, Mrazović (4), Rogina (2), Domjan, Vrabelj, Furjan (3), Strahija, Ljubić (1), Car (2).. Trener – Vladimir Canjuga

Isključenja:  Dalmatinka 6 min. Koka 8 min

Crveni karton: Andrijana Vlatka Jelčić (15 min).

Sedmerci:   Dalmatinka 3/3. Koka 3/3

Rukometašice Dalmatinke u posljednja tri kola upisale su isto toliko pobjeda. U utakmicu protiv Koke ušle su ozbiljno i zahtjevno, ubrzo imale dva pogotka u svoju korist. Gošće u 14.minuti poravnavaju rezultat na 4:4 te preuzimaju inicijativu povećavaju svoje vodstvo koje na kraju prvog dijela iznosilo je 5 pogodaka u njihovu korist (6:11). Za to vrijeme djevojke sa ušća Neretve napravile su veliki broj tehničkih pogrešaka i promašenih zicer prilika te izgubile u 15.minuti i vratarku Jelčić kojoj je dodjeljen direktan crveni karton..

Drugi dio donio je nešto agresivniju i bržu igru ali ekipa Koke ne popušta u vodstvu sve do 49.minute kada Pločanke uspijevaju poravnati rezultat na15:15. Nakon toga uz čvrstu i agresivnu obranu u granicama dozvoljenog sa dobrom i sigurnom realizacijom u napadu nošene na krilima mlade Ive Bule te na vratima raspoložene Karle Jerković dolaze do uvjerljive i zaslužene pobjede te vrijednih bodova.

Piše: Branko Kulidžan