Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026
    • RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI
    • 2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI
    • NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA
    • POLICIJA ZAUSTAVILA VOZAČA KOJI JE VOZIO POD ZABRANOM I KOJI SE ODBIO TESTIRATI NA DROGE-KAŽNJEN S 2.640 EURA
    • AMNL Grada Ploča, 12. kolo: STABLINI DERBI, A PORTO PONOVO VODEĆI
    • JOŠ HRVATSKA NI PROPALA, DOK MI ŽIVIMO. SLAVITE. BRONCA JE NAŠA!
    • HRVATSKI UMIROVLJENICI SU NAJSIROMAŠNIJI U EUROPI, IZNENADIT ĆE VAS ČIJI SU NAJBOGATIJI!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Dr. Mato Lakić: Ne stignemo nazvati sve zaražene osobe, a kamoli kontakte! Ljudi su i dosad lagali, pa lažu i dalje. Ne želim gubiti živce na to!

    11.01.2022

    Otkako je u Dubrovačko-neretvanskoj županiji buknula zaraza bolesti COVID-19, a dnevne brojke novozaraženih prevalile šest stotina, sustav praćenja kontakata oboljelih doživio je potpuni kolaps. Zbog malog broja testiranih dan ranije, u ponedjeljak su zabilježena samo 24 novozaražena, ali tog je dana bilo čak 4.387 aktivnih slučajeva zaraze i samo 1.898 osoba u samoizolaciji diljem županije.

    – Taj je dio posla prebačen na liječnike obiteljske medicine. Osobama s potvrđenim pozitivnim testom na COVID-19 kažemo da članovima obitelji i kontaktima kažu da se jave svojim odabranim liječnicima koji ih onda upućuju u izolaciju ukoliko je to potrebno. Tko se kome javlja, ili se ne javlja, to mi više ne znamo. Ne stignemo nazvati sve zaražene osobe, a nekmoli kontakte. Otkako je krenulo ovo sa šesto i više zaraženih dnevno, to je nemoguće – kaže epidemiolog dr. Mato Lakić, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije.

    Capture

    Osobe u kućnoj karanteni, koje podliježu preventivnoj mjeri zdravstvenog nadzora, trebaju privremeno ograničiti svoje kretanje, boraviti u kući sa što manje doticaja s ostalim ukućanima i drugim ljudima, uputa je HZJZ-a. Nažalost, policija je ovog vikenda ‘ulovila’ tisućitog prekršitelja mjere samoizolacije.

    Dobrovoljna prijava očito ne funkcionira kad baš nitko od bliskih kontakata više od polovice oboljelih nije u samoizolaciji. S obzirom na omjer broja oboljelih i osoba u kućnoj karanteni, čak i kad se oduzmu cijepljeni, ispada da kod većine zaraženih ni uža obitelj nije zavedena u evidenciji.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026

    RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI

    2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI

    NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA

    POLICIJA ZAUSTAVILA VOZAČA KOJI JE VOZIO POD ZABRANOM I KOJI SE ODBIO TESTIRATI NA DROGE-KAŽNJEN S 2.640 EURA

    siječanj 2022
    P U S Č P S N
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.