Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Župan Blaž Pezo uputio čestitke roditeljima prvih beba rođenih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u 2026. godini
    • ŽELJKO I VIDA PLANINIĆ: 53 godine prošlo je kao da udariš dlanom o dlan!
    • Gabela je bila prva neretvanska luka. Preko nje su trgovali Dubrovačka Republika, Venecija…
    • Ivan Marević: Advent je postao dio identiteta grada u prosincu. Karla Šestan: Ploče su mali grad s velikim srcem.
    • Sretna nova godina!
    • Opuzen i Metković u počecima parabrodskog turizma u Dalmaciji. Pročitajte kraljeve dojmove!
    • ODRŽAN TURNIR U ČAST: Prije 6 godina napustio nas je Ani
    • „OKIĆENA“ RIJEKA  MATICA !
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Raspisan natječaj za kružni tok na križanju ulica Stjepana Radića i Gračke

    17.03.2022

    Županijska uprava za ceste raspisala je natječaj za izgradnju „rotora“ na križanju ulica Stjepana Radića i Gračke u Pločama. Grad Ploče ishodio je građevinsku dozvolu i riješio imovinsko pravne odnose.

    Vrijednost investicije nešto je manja od 1,8 milijuna kuna, s PDV-om. Grad Ploče sudjelovat će u realizaciji ovoga projekta s oko milijun kuna, a ŽUC s oko 800 tisuća kuna.

    Nositelj izgradnje zahvata će biti ŽUC Dubrovnik jer se zahvat većim dijelom izvodi na prometnici (Gračka ulica) koja je pod njihovom upravom. Planirani početak radova ovisi od izvođenja i dinamike radova na aglomeraciji Grada Ploča faza II i V.

    kruzni

    Križanje županijske ceste i gradske Ulice Stjepana Radića izvedeno je kao trokratno raskrižje i kao takvo zauzima  veliku površinu te ne osigurava dovoljnu propusnu moć, kao ni sigurnost odvijanja prometa.

    Osim toga, geometrijske karakteristike križanja su neusklađene s kategorijom prometnice. Projektom je predviđena izgradnja kružnog raskrižja s tri prilazna kraka, ukupne duljine 230 metara, te prateći pločnici, navodi se u projektu kojeg je izradio splitski Geoprojekt.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Župan Blaž Pezo uputio čestitke roditeljima prvih beba rođenih u Dubrovačko-neretvanskoj županiji u 2026. godini

    ŽELJKO I VIDA PLANINIĆ: 53 godine prošlo je kao da udariš dlanom o dlan!

    Gabela je bila prva neretvanska luka. Preko nje su trgovali Dubrovačka Republika, Venecija…

    Ivan Marević: Advent je postao dio identiteta grada u prosincu. Karla Šestan: Ploče su mali grad s velikim srcem.

    Sretna nova godina!

    ožujak 2022
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031  
    « velj   tra »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.