Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Stigao kao spas, a danas uništava Dalmaciju. Ovo je istina o ‘tihom ubojici‘ kojeg su godinama skrivali!
    • Vrgorac okupan suzama; beživotno tijelo 26-godišnjaka pronađeno u Češkoj, pokrenuta akcija
    • Dvije bebe u inkubatoru vojnim helikopterom prebačene iz OB Dubrovnik u KBC Split
    • UMA Metković, Liga kup, četvrtfinale: VID ISPAO NA  PENALE
    • VIDEO: Rođendan je don Petru Mikiću, legendarnom pločanskom župniku
    • Tomislav Ćorić novi je ministar financija
    • Objavljen je natječaj „Ploče i Luka ZAjedno – za ljepši i bolji grad“ kojim se podržavaju lokalni projekti
    • Policija predložila sudu dvomjesečnu kaznu zatvora za vozača koji je vrludao cestom i odbio se testirati na alkohol i drogu
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Hrvatske ceste ulažu 13 milijuna kuna u održavanje državne ceste kod Opuzena

    30.05.2022

    Već neko vrijeme svjedoci smo opsežnih radova na državnoj cesti D-9 u blizini Opuzena, pa smo od Hrvatskih cesta zatražili odgovor o projektu koji se realizira, ciljevima, izvođačima radova, kao i o vrijednosti investicije. Evo odgovora:

    Hrvatske ceste d.o.o. su tijekom siječnja 2022. godine započele sa radovima izvanrednog održavanja državne ceste DC9 od st 10+000 do petlje Opuzen, tj. od mosta Mala Neretva do petlje „Opuzen” sa kolnim trakama za odvajanje i spoj na državnu cestu DC8.

    o1 o2 o3

    Cilj realizacije projekta je poboljšanje prometno tehničkih karakteristika predmetne dionice ceste, a radovima je obuhvaćena rekonstrukcija i dogradnja kolnika i kolničke konstrukcije, kao i sustava oborinske odvodnje, te objedinjavanje i uređenje kolnih prilaza. Isto tako projekt predviđa uređenje i semaforizaciju raskrižja, nogostupa, javnu rasvjetu te izvedbu vertikalne i horizontale signalizacije i prometne opreme.

    o4 o5 o6

    Investitor su Hrvatske ceste d.o.o., izvođač radova tvrtka Colas Hrvatska d.d., dok uslugu kompletnog nadzora vrši Institut IGH d.d. Zagreb.

    Ukupna vrijednost investicije je 13.145.000,00 kuna bez PDV-a, a planirani rok završetka radova je 10. 08. 2022. godine.

    o7 o8 o9

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Stigao kao spas, a danas uništava Dalmaciju. Ovo je istina o ‘tihom ubojici‘ kojeg su godinama skrivali!

    Vrgorac okupan suzama; beživotno tijelo 26-godišnjaka pronađeno u Češkoj, pokrenuta akcija

    Dvije bebe u inkubatoru vojnim helikopterom prebačene iz OB Dubrovnik u KBC Split

    UMA Metković, Liga kup, četvrtfinale: VID ISPAO NA  PENALE

    VIDEO: Rođendan je don Petru Mikiću, legendarnom pločanskom župniku

    svibanj 2022
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « tra   lip »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.