Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • JADRAN LP: Dobro raspoloženje iz svlačionice prenijeti na teren
    • RUKOMET – Antea Jerković, prvo ime naših srebrnih kadetkinja: PRINCEZA RUKOMETNE DINASTIJE JERKOVIĆ
    • Pri kraju gradnja ceste od Zavale u BiH do granice s RH i dalje prema Slanome
    • PREKO 4,1 MILIJUNA PREGLEDA U ZADNJIH 28 DANA
    • Među 11 plaža s crne liste u Hrvatskoj su i tri na području Dubrovačko-neretvanske županije
    • VINKO ŠTRBIĆ nije samo posljednji aktivni guslar. On i izrađuje ovaj čarobni instrument. I ne samo to!
    • Računalnom prevarom oštećen za preko 17 tisuća eura – evo savjeta kako se zaštiti
    • Otvoren 51 natječaj za nova radna mjesta u Dolini Neretve
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Razriješena je jedna od dviju posljednjih nepoznanica: Poznato je službeno ime Pelješkog mosta!

    14.06.2022

    Jedna od dviju posljednjih nepoznanica oko Pelješkog mosta razriješena je – poznato je njegovo službeno ime. U posljednjih godinu dana u javnosti su predlagana mnogobrojna imena za most – Oliver Dragojević, Libertas, Marko Polo, Most Domovine, Most Europe, Most hrvatske cjelovitosti i slično.

    No ovaj monumentalni objekt koji premošćuje Malostonski zaljev dobio je vrlo jednostavno ime – Pelješac! Da je to i službeno ime potvrđuje i tabla s nazivom koja je prošlog tjedna postavljena na početku mosta na kojoj piše “Pelješac” a ispod imena navedena je njegova duljina – 2404 m. Davanjem imena “Pelješac” poštivana je i uobičajena praksa da se pri davanju imena infrastrukturnim objektima u pravilu koriste geografski toponimi područja u kojem se objekt nalazi.

    Preostala je još jedna nepoznanica, a to je datum otvaranja za promet samog mosta i dijela nove ceste preko Pelješca koja se spaja na most. Prema neslužbenim informacijama, oni bi u promet trebali biti pušteni u drugoj polovici sljedećeg mjeseca, donosi Jutarnji list. 

    U ovom trenutku najkritičnija situacija s radovima je na čvoru Brijesta koji se nalazi na dionici ceste Duboka-Sparagovići, nešto manje od kilometra od mosta Pelješac na samom poluotoku. Radnici tvrtke Strabag svim silama pokušavaju ispoštovati rok za njegov završetak a to je 13. srpanj.

    Do tada bi u potpunosti trebala biti završena i spomenuta cesta do Sparagovića. Prema neslužbenim informacijama, dionica ceste od Sparagovića do čvora Prapratno koju gradi grčka tvrtka Avax završena je i u tijeku je tehnički pregled.

    Sljedećeg mjeseca u promet će osim mosta biti puštena dionica nove ceste od Duboke do čvora Prapratno. Preostali dio prometnice do čvora Doli u sklopu koje je i obilaznica Stona trebao bi biti završen krajem ove godine.

    Krešimir Žabec/Jutarnji list

    Slika: Božidar Vukičević/Cropix

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    JADRAN LP: Dobro raspoloženje iz svlačionice prenijeti na teren

    RUKOMET – Antea Jerković, prvo ime naših srebrnih kadetkinja: PRINCEZA RUKOMETNE DINASTIJE JERKOVIĆ

    Pri kraju gradnja ceste od Zavale u BiH do granice s RH i dalje prema Slanome

    PREKO 4,1 MILIJUNA PREGLEDA U ZADNJIH 28 DANA

    Među 11 plaža s crne liste u Hrvatskoj su i tri na području Dubrovačko-neretvanske županije

    lipanj 2022
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    27282930  
    « svi   srp »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.