Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!
    • BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.
    • BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka
    • Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu
    • Još malo!
    • Predsjednik Milanović bit će pokrovitelj i ovogodišnjeg Maratona lađa na Neretvi
    • Hod za život u Pločama – fotogalerija
    • Napreduje sanacija Doma kulture u Baćini
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Trinaestu godinu zaredom Dubrovačko-neretvanska županija donirala mandarine Vukovarsko-srijemskoj županiji

    04.11.2022AutorAutor

    Dubrovačko-neretvanska županija uputila je kamion mandarina prijateljskoj Vukovarsko-srijemskoj županiji.

    Župan Nikola Dobroslavić u Vukovaru je istaknuo kako je i ova gesta znak dobrog odnosa dviju županija.

    ‘S velikim smo zadovoljstvom ponovo u Vukovarsko-srijemskoj županiji, a posebno kada je riječ o ovoj tradiciji poklona mandarina. Na poklon smo donijeli deset tona mandarina kao  znak prijateljstva i partnerstva između dvije županije koja proistječe iz vremena Domovinskog rata kada smo dijelili sličnu sudbinu trpeći napade agresora. No, suradnja ne ostaje samo na gestama’, kazao je župan Dobroslavić i istaknuo kako razvojne agencije dviju županija rade na plasmanu proizvoda s područja Slavonije u našoj županiji.

    mandtarine 21

    Župan Vukovarsko-srijemske županije Damir Dekanić rekao je kako se ova donacija usmjerava na udruge i potrebite obitelji kojima bi se na taj način barem malo pomoglo u ove, posebno emotivne dane, kada se obilježavaju sjećanja na žrtvu Vukovara.

    ‘Zahvaljujem županu Dobroslaviću jer ni jedne godine nije mu bilo teško putovati do Vukovara i svake godine dođu ovdje te nam ispune srca, kao i srca svima kojima se donacija mandarina uručuje. Od srca im hvala i nadam se kako će ova tradicija trajati još dugo i da ćemo ju oplemeniti suradnjom i na drugim područjima’,  naglasio je župan Dekanić, dodavši kako će Vukovarsko-srijemska županija organizirati donaciju jabuka prema prijateljskoj županiji na jugu, u vrijeme božićnih blagdana.

    mandraine

    Voditelj Caritasa Vukovarskog dekanata i župnik Župe sv. Josipa Radnika fra Slavko Milić zahvalio je na donaciji te je istaknuo kako će biti uručena obiteljima kojima je najpotrebnija pomoć, njih više od 140, koji su stalni korisnici Caritasa.

    Mandarine su proslijeđene i gradskim društvima Crvenog križa s područja Vukovarsko-srijemske županije, Pučkoj kuhinji, socijalnim samoposlugama, humanitarnim udrugama, udrugama zdravstvene i socijalne skrbi, vukovarskoj bolnici te braniteljskim udrugama.

    Uz župana Nikolu Dobroslavića, u posjetu Vukovarsko-srijemskoj županiji bile su i pročelnica Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine Žaklina Marević te ravnateljica Regionalne razvojne agencije DUNEA Melanija Milić.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025

    Još malo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025
    studeni 2022
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930  
    « lis   pro »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.