Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • JADRAN LP: VRLO DOBRO ČETVRTO MJESTO JE POTICAJNO ZA NASTAVAK
    • U Arheološkom muzeju Narona se u petak, 12. prosinca otvara izložba Tragovima arheološke baštine Baćine. 
    • Položeni vijenci u pločanski akvatorij za poginule, umrle i nestale pomorce
    • Metkovska policija pretragom kuće pronašla kokain, digitalnu vagu i novac
    • Vozačica s 2,80 promila prevozila četvero djece i izazvala prometnu nesreću
    • Danas se otvara Advent na platou!
    • Pregled sezone gripe u Hrvatskoj: Dubrovačko-neretvanska županija među županijama koje bilježe najviše prijava
    • Dva bh. giganta pred gašenjem, ugljen blokiran u luci Ploče
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    U tijeku isplata prvih 33 milijuna kuna pomoći poljoprivrednicima za štete od suše

    30.12.2022

    Do 1.1.2023. isplatit će se prvih 33 milijuna kuna u okviru Programa potpore poljoprivrednim proizvođačima za ublažavanje štete od suše, a riječ je o potpori koja se odnosi na štetu na prinosima kukuruza, soje, suncokreta, šećerne repe, duhana, voća i povrća u 2022. godini. Ukupna vrijednost Programa iznosi 100 milijuna kuna, a preostali iznos korisnicima potpore bit će isplaćen u 2023. godini, po provedenoj konačnoj obradi podataka iz Registra šteta od prirodnih nepogoda.    

    Naime, u 2022. godini u Hrvatskoj je čak 17 županija proglasilo prirodnu nepogodu suša za područja ukupno 281 jedinice lokalne samouprave. Potpora u okviru Programa omogućit će ublažavanje posljedica štete uzrokovane sušom poljoprivrednim proizvođačima sa štetom prijavljenom u Registar šteta od prirodnih nepogoda za štetu od prirodne nepogode suša u 2022. godini na 60 % i više prinosa kukuruza, soje, suncokreta, šećerne repe, duhana, voća i povrća, a provodi se kroz mjeru izravne financijske potpore u obliku naknade proizvođačima.

    Prihvatljivi korisnici potpore su mikro, mala i srednja poduzeća upisani u Upisnik poljoprivrednika ili Upisnik obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, a imaju štetu od prirodne nepogode suša u 2022. godini prijavljenu u Registru šteta od prirodnih nepogoda na prinosu navedenih kultura te nemaju osiguran usjev od prirodne nepogode suša za koji su prijavili štetu.

    Ministarstvo poljoprivrede

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    JADRAN LP: VRLO DOBRO ČETVRTO MJESTO JE POTICAJNO ZA NASTAVAK

    U Arheološkom muzeju Narona se u petak, 12. prosinca otvara izložba Tragovima arheološke baštine Baćine. 

    Položeni vijenci u pločanski akvatorij za poginule, umrle i nestale pomorce

    Metkovska policija pretragom kuće pronašla kokain, digitalnu vagu i novac

    Vozačica s 2,80 promila prevozila četvero djece i izazvala prometnu nesreću

    prosinac 2022
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « stu   sij »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.