Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • TEO BILAS: Kamen milujem, razgovaramo, osluškujem ga!
    • BOŽIĆNA RAZGLEDNICA – Fotografiranje uz Studio Idearium
    • Obavijest stanovnicima o privremenom zatvaranju Rogotinske ulice
    • Luka Ploče d.d.: Jedan od najznačajnijih partnera završio u stečaju. Luka poslala priopćenje
    • Domovi zdravlja Korčula i Metković: Potpisani sporazumi za mobilne ambulante
    • PLOČANSKA RUKOMETNA KRALJICA VOLIM IGRATI RUKOMET I AKO SVE BUDE U REDU, NADAM SE POVRATKU NA TEREN I NAKON TREĆE TRUDNOĆE   
    • Metković: Pritvorskom nadzorniku predan nasilni maloljetnik
    • Tuđman je „gigant – najveća figura u povijesti hrvatskoga naroda“.
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Istražili smo što mogu očekivati stradali metkovski poljoprivrednici: Za tonu stučenih lubenica 261.46 EUR-a

    14.06.2023

    Nakon katastrofalne tuče koja je pogodila Metković lokalni poljoprivrednici će moći naplatiti štetu za stradale poljoprivredne kulture. Župan Nikola Dobroslavić donio je odluku o proglašenju prirodne nepogode za područje Grada Metkovića. Kako stoji u odluci, prirodna nepogoda proglašena je zbog tuče koja se dogodila 3.lipnja 2023. godine te na navedenom području nanijela veliku materijalnu štetu poljoprivrednim nasadima, piše Dubrovacki vjesnik

    Sukladno članku 25. Zakona o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda, obvezuju se Gradsko i Općinsko povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda unijeti sve zaprimljene prve procjene štete u Registar šteta u Zakonom propisanom roku.

    – Ovim putem pozivam poljoprivrednike koji su pretrpjeli štetu na svojim nasadima da popune i predaju obrasce te da tako ostvare preduvjete za naknadu štete”, poručio je gradonačelnik Dalibor Milan.

    Istražili smo koliko bi poljoprivrednici mogli dobiti novaca za štete nastale od tuče. Temeljni dokumenti za procjenu je Zaključak o prihvaćanju prosječnih prinosa poljoprivrednih kultura i prosječnih cijena koji će se primjenjivati kod obračuna nastalih šteta u razdoblju od 21. svibnja 2023. do 20. svibnja 2024. godine, kojega je donijelo Državno povjerenstvo za procjenu šteta od prirodnih nepogoda. Tako su utvrđeni prinosi poljoprivrednih kultura po jednom hektaru u Dalmaciji za koje će poljoprivrednik moći zatražiti obeštećenje kao i cijene. Država će za tonu uništenih lubenica poljoprivredniku isplatiti 261.46 EUR-a, jagoda 2334 EUR-a, dinja 1162,65 EUR-a, grožđa 796.00, bresaka 1149.38 EUR-a, mandarina 455.24 EUR-a, nektarina 1149.38 EUR-a, patlidžana, tikvica, tikva, kukuruza šećerca 1980.22 EUR-a, salate 972.86 EUR-a, rajčice 1144.07 EUR-a, blitve 2258.84 EUR-a.

    Stanislav Soldo/Dubrovacki vjesnik

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    TEO BILAS: Kamen milujem, razgovaramo, osluškujem ga!

    BOŽIĆNA RAZGLEDNICA – Fotografiranje uz Studio Idearium

    Obavijest stanovnicima o privremenom zatvaranju Rogotinske ulice

    Luka Ploče d.d.: Jedan od najznačajnijih partnera završio u stečaju. Luka poslala priopćenje

    Domovi zdravlja Korčula i Metković: Potpisani sporazumi za mobilne ambulante

    lipanj 2023
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930  
    « svi   srp »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.