Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026
    • RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI
    • 2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI
    • NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA
    • POLICIJA ZAUSTAVILA VOZAČA KOJI JE VOZIO POD ZABRANOM I KOJI SE ODBIO TESTIRATI NA DROGE-KAŽNJEN S 2.640 EURA
    • AMNL Grada Ploča, 12. kolo: STABLINI DERBI, A PORTO PONOVO VODEĆI
    • JOŠ HRVATSKA NI PROPALA, DOK MI ŽIVIMO. SLAVITE. BRONCA JE NAŠA!
    • HRVATSKI UMIROVLJENICI SU NAJSIROMAŠNIJI U EUROPI, IZNENADIT ĆE VAS ČIJI SU NAJBOGATIJI!
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Policijski službenici PP Metković educirali učenike kako se zaštiti na internetu, evo savjeta

    07.02.2024

    Ovo je predavanje organizirano povodom Dana sigurnijeg interneta – jednog od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, u okviru preventivnog projekta policije WEB HEROJ koji je usmjeren na suzbijanje kibernetičkog kriminala 

    Foto: PP Metković

    U povodu jučerašnjeg obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, jednog od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, koji se svake godine obilježava drugog dana, u drugom tjednu, drugog mjeseca – veljače, policijski službenici Policijske postaje Metković održali su predavanje učenicima osmih razreda Osnovne škole Opuzen.
    Tijekom edukacije učenici su imali priliku doznati koji su najčešći oblici internetskih prijevara i kako se od njih zaštiti na najbolji mogući način.
    Dan sigurnijeg interneta obilježava se u oko 200 zemalja na svim kontinentima i doseže milijune ljudi diljem svijeta, a ima za cilj podići svijest o novonastalim izazovima u pogledu sigurnosti na internetu.

    Koristimo priliku građanima uputiti nekoliko savjeta kako se zaštititi na internetu:

    Kako se zaštititi:

    • budite oprezni jer sve što zvuči predobro da bilo istinito, obično nije istinito;
    • nemojte davati svoje osobne podatke putem nepoznatih telefonskih poziva ili neprovjerenih internetskih stranica;
    • ako smatrate da ste prevareni, dojavite policiji putem telefona ili maila ili dođite direktno u najbližu policijsku postaju;
    • nemojte brisati digitalne tragove kako bi policija došla do počinitelja.

    No to nije sve! Puno korisnih savjeta o instalaciji raznih aplikacija, zlonamjernim softverima, internetskoj sigurnosti doma, sigurnom radu na daljinu možete pronaći na internetskoj stranici Web heroj.
     PU dubrovacko-neretvanska

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026

    RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI

    2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI

    NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA

    POLICIJA ZAUSTAVILA VOZAČA KOJI JE VOZIO POD ZABRANOM I KOJI SE ODBIO TESTIRATI NA DROGE-KAŽNJEN S 2.640 EURA

    veljača 2024
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    26272829  
    « sij   ožu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.