Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • SRCE GRACA: ZAVIČAJNA ZBIRKA KOJA ČUVA MEMORIJU MJESTA 
    • OŠ Opuzen i ove godine sudjeluje u nacionalnoj kampanji „Mama, budi zdrava“
    • 5. Mini kup regata VSD-a u Splitu
    • UMA Metković, 4. kolo: Bobovištu derbi uz prvi poraz Škrape
    • Policija provodi pojačani nadzor prometa uz uporabu bespilotnih letjelica (dronova)
    • Vela Luka – policija uhitila ponavljača prometnih prekršaja – privremeno mu oduzeto vozilo i kažnjen s 3.600 eura
    • Odgojna skupin Gusari iz Dječjeg vrtića Komin izvest će predstavu ˝Zrno pšenice˝
    • “Pasičini smo vratili dušu, otkrili su je i turisti, još da selo dobije struju i vodu…”
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Albanka na suđenju zbog prometne nesreće u kojoj su poginuli brat i sestra: ‘Osjećam se krivom, ali…‘

    10.09.2024

    Na početku sudskog postupka optužena albanska državljanka Klevisa Ymeri (28) izjavila je da se osjeća krivom, ali ne na način kako je tereti optužnica te najavila da će na sve upite odgovarati na kraju postupka.

    Inače, optužnica ODO Dubrovnik tereti Ymeri je da je 10. travnja iz nehaja izazvala tešku prometnu nesreću sa smrtnim ishodom. Nesreća se dogodila na magistrali i predjelu Ratac 20,30 sati a u sudaru su život izgubili sestra i brat Kate i Stipe Đerek.

    Sudski vještak za promet Pero Todorović iz Zagreba je naveo kako je utvrdio da je brzina kretanja vozila BMW optužene Ymeri u trenutku sudara bila 90 km/h. Optužena je tad bila u fazi preticanja i dijelom na svojoj lijevoj traci, te da je svojim BMW-om udarila bočno u VW golf brata i sestre Đerek. Bočni je udarac uslijedio uslijed kočenja zanošenja golfa jer je vozač golfa pokušao izbjeći suda, javlja Dubrovacki vjesnik

    -Vozač golfa mogao je noću na temelju micanja farova vozila koje mu ide u susret, vidjeti vozilo okrivljene tek na udaljenosti od 180 metara i samo 3,89 sekundi prije nesreće – ustvrdio je vještak Todorović koji je pri svom vještvu, za kojeg je koristio isključivo materijalne tragove iz očevida, ostao i nakon što je pročitan iskaz svjedoka Marka Topića (38).

    Riječ je o pomorcu iz Solina koji je vozio Renault ST-registracija u istom smjeru i ispred vozila optužene Ymeri i koji je u međuvremenu 11. kolovoza ove godine tragično preminuo od posljedica nesretnog slučaja na “Jadrolinijinom” trajektu “Lastovo”.

    -Oštećenik je intenzivno kočio ali bez obzira na brzinu, to nije moglo spriječiti nesreću- rekao je  Todorović koji je, potom, sucu Vlahu Boškoviću odgovorio i na pitanja o tzv. automobilskoj crnoj kutiji te kazao koje sve podatke bilježi taj uređaj, ako je ugrađen u vozilo. Rekao je kako u spisu nije dobio broj šasije vozila okrivljenice te da se na temelju tog broja od proizvođača može doznati je li u automobil ugrađena “crna kutija”.

    Time je završen istražni postupak nakon čega je branitelj optuženice, dubrovački odvjetnik Dragan Pištalo na temelju odredbi Konvencije o ljudskim pravima te Ustava RH, zatražio da se njegova klijentica pusti iz istražnog zatvora na slobodu a uz obvezu uplate jamčevine od 70 tisuća eura te oduzimanje putovnice, dnevno javljanje policiji i zabranu napuštanja teritorija Hrvatske. Također, predložio je da se na okolnosti dinamike vožnje sasluša i suvozač iz Mercedesa albanskih registracija. Inače, to je vozilo s kojim se optuženica utrkivala, nakon čega je sudac prihvatio prijedlog novog svjedoka koji će se saslušati na novom ročištu koje je zakazano za 1. listopada u 9 sati a odvjetnik Pištalo je preuzeo obvezu osigurati njegov dolazak. No, sudac se nije suglasio s zahtjevom za privremeno puštanje na slobodu, o čemu će odlučiti na novom ročištu.

    Tekst i slika: Ahmet Kalajdžić/Dubrovacki vjesnik

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    SRCE GRACA: ZAVIČAJNA ZBIRKA KOJA ČUVA MEMORIJU MJESTA 

    OŠ Opuzen i ove godine sudjeluje u nacionalnoj kampanji „Mama, budi zdrava“

    5. Mini kup regata VSD-a u Splitu

    UMA Metković, 4. kolo: Bobovištu derbi uz prvi poraz Škrape

    Policija provodi pojačani nadzor prometa uz uporabu bespilotnih letjelica (dronova)

    rujan 2024
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  
    « kol   lis »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.