Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • NERETVA: Istra je favorit, domaćini se nadaju iznenađennju
    • Pristupnim cestama Pelješkom mostu vozio čak 100 km/h brže od dozvoljenog, ali to nije sve
    • Metkovska policija kvalitetnim operativnim radom razotkrila dvije osobe koje su se bavile preprodajom kokaina, metamfetamina i marihuane
    • 1. HRL (Ž), 1. kolo NASLOV: DALMATINKA – KOKA 30:25 (13:8)
    • Na Trovru održana sveta misa za Stipu, Sinišu i Joška
    • Gradonačelnik Marević: “Zelena tabla” je događaj koji je zauvijek obilježio povijest Ploča, Neretve i cijele Hrvatske
    • Turnir za mlade rukometašice Zelena tabla – Mala bara: Metković uvjerljivo do zlata
    • JADRAN LP: Nagrađeni za odlučnost, borbenost i ustrajnost
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Policijska postaja Metković u suradnji s HAK-om provodi preventivno edukativni program KLIK – navika odgovornog ponašanja

    15.10.2024

    Preventivno –  edukativni program „KLIK- sigurnosni pojas, navika odgovornog ponašanja u prometu“ odvija se  u okviru Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske

    Foto: PU dubrovačko-neretvanska

    Preventivno predavanje je održano jučer, 14. listopada u školskoj dvorani Gimnazije, dok je simulator prevrtanja – vježbe, nakon istog, prezentiran na košarkaškom igralištu pored škola.

    Preventivnom programu su nazočili  učenici završnih razreda srednjih škola, ali i svi drugi zainteresirani učenici i građani.

    Cilj projekta je stjecanje znanja o sigurnosnim i zaštitnim mjerama i radnjama prije i za vrijeme upravljanja (ili prevoženja) vozilom, kao i razvoj vještina odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu.

    Ovim se projektom djeluje na ponašanje srednjoškolaca, usvajanje i stjecanje pozitivnih stavova o njihovoj ugroženosti u prometu. Stečene komunikacijske kompetencije učenika koriste se kao promicanje odgovornog ponašanja u smislu prijenosa informacija drugim učenicima, ali i u smislu utjecaja na eventualno neodgovorne roditelje – vozače.

    Stručnjaci Ureda sigurnosti cestovnog prometa u uvodnom dijelu, tijekom jednog školskog sata, kroz interaktivno predavanje objasnili su učenicima svrsishodnost korištenja sigurnosnog pojasa u prometu, dok su za vrijeme drugog sata instruktor HAK-a i demonstratori, učenicima prezentirali efekte prometnih nesreća u kontroliranim uvjetima na simulatoru prevrtanja i sudara.
    PU dubrovačko-neretvanska

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    NERETVA: Istra je favorit, domaćini se nadaju iznenađennju

    Pristupnim cestama Pelješkom mostu vozio čak 100 km/h brže od dozvoljenog, ali to nije sve

    Metkovska policija kvalitetnim operativnim radom razotkrila dvije osobe koje su se bavile preprodajom kokaina, metamfetamina i marihuane

    1. HRL (Ž), 1. kolo NASLOV: DALMATINKA – KOKA 30:25 (13:8)

    Na Trovru održana sveta misa za Stipu, Sinišu i Joška

    listopad 2024
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.