Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve
    • Jure, čestitamo!
    • DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina
    • Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije
    • Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”
    • Neodgovornim ponašanjem pojedinaca korisnici ne mogu doći do grobnih mjesta
    • Strava na Korčuli: Filipinka se sama porodila i bebu ostavila u košari, dijete hitno prebačeno helikopterom u Split!
    • Metković će se morati snaći bez pomoći Ploča, evo što se događalo na sjednici Gradskog vijeća
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    U dolini Neretve intenzivno se razvija turizam berbe mandarina

    15.10.2024AutorAutor

    U dolini Neretve intenzivno se razvija turizam berbe mandarina. U jeku sezone kada na gotovo dva milijuna stabala dozrijevaju ”kraljice agruma”, gosti dolaze uživati u prirodi i domaćim proizvodima. Naša ekipa, uoči večerašnje utakmice Hrvatska – Poljska, dan u berbi provela je s poljskim turistima.

    Da će njihove plantaže uvrstiti u turističku ponudu, neretvanski poljoprivrednici prije dvadesetak godina nisu ni sanjali, javlja HRT

    – Znači oni sami beru, sebi nose, degustiraju… Uglavnom svi su zadovoljni. A ispada i da su dodatna radna snaga, kaže Neven Mataga, poljoprivredni proizvođač.

    Danas se od turista ne mogu obraniti. Već mjesec dana vodenim rukavcima plove lađe s gostima iz cijeloga svijeta.

    – Oduševljena sam. Sve mi se sviđa – vrijeme, hrana, priroda. Nadmašilo je sva moja očekivanja, kaže Irena iz Poljske.

    A primijetivši da smo slučajno baš s grupom Poljaka, uoči četvrtog kola Lige nacija, odmor od berbe iskoristili smo za sportsku priču.

    Na pitanje tko je bolji igrač Lewandovsky ili Modrić, Simon iz Poljske odgovara – Modrić.

    Stadion u Varšavi poljski su navijači zamijenili poljem mandarina i močvarnim prolazima, gdje se danas na iznenađenje neretvanskih težaka čula poljska navijačka pjesma.

    Autor: Mateja Delija/M.M./Dnevnik/HRT

    Slika: rogotin.hr

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    Jure, čestitamo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina

    Autor: U Luci Ploče radila je 45 godina03.07.2025

    Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije

    Autor: PORTAL ROGOTIN03.07.2025

    Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”

    Autor: PORTAL ROGOTIN02.07.2025
    listopad 2024
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.