Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Metkovska policija za ponavljača najtežih prometnih prekršaja predložila kaznu zatvora u trajanju od 60 dana
    • Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji
    • Ne pokušavajte prijeći granicu prije nego pročitate ovo: BiH vam može zabraniti povratak u Hrvatsku – evo zašto!
    • UMA Metković, 7. kolo: VIDU I JERKOVCU SUSJEDSKI DERBIJI
    • Održana radionica „Promicanje maritimne kulturne baštine grada Ploča” u Udruzi Radost
    • 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanska, 8. kolo GUSAR – OREBIĆ 2:0
    • 2. HNLŽ, Skupina A, 10. kolo NAJEFIKASNIJE KOLO UZ SVE POBJEDE DOMAĆINA 
    • 2. HMNL-jug, 4. kolo BAČVICAMA VRH, PORTO DO PRVOG BODA
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    O teškoj prometnoj nesreći oglasila se policija

    Alkoholizirani vozač koji je izazvao ovu prometnu nesreću se trenutno nalazi u prostorijama policije.
    Autor:PORTAL ROGOTIN08.05.2025

    Alkoholizirani vozač koji je izazvao ovu prometnu nesreću se trenutno nalazi u prostorijama policije  gdje se nad njim provodi kriminalističko istraživanje zbog počinjenog kaznenog djela izazivanja prometne nesreće sa smrtnim ishodom

    Foto: ilustracija

    Sinoć, 7. svibnja, oko 23 sata, na području Opuzena je došlo do teške prometne nesreće koja je za posljedicu imala smrtno stradavanje tri osobe.

    Do prometne nesreće je došlo tako što 73-godišnjak, prilikom uključivanja u promet osobnim vozilom dubrovačkih registarskih oznaka iz  Zrinsko-frankopanske ulice na državnu cestu D-8,  nije propustio sva vozila koja se kreću kolnikom ceste označenom kao cesta s prednošću prolaska.

    Zbog oduzimanja prednosti prolaska 73-godišnjak je svojim vozilom naletio na osobno vozilo dubrovačkih registarskih oznaka koje se, uslijed siline udarca, odbilo i probilo metalnu zaštitnu ogradu nakon čega je  sletilo u korito rijeke Mala Neretva i potonulo na dno.

    Na mjestu događaja smrtno su stradale tri osobe iz potonulog vozila. Radi se hrvatskim državljanima u dobi od 77, 61 i 48 godina.

    Vozač koji je izazvao ovu prometnu nesreću zadobio je lakše tjelesne ozljede, a alkotestiranjem je utvrđeno da je vozio pod utjecajem alkohola od 1.46 g/kg.  Trenutno se nalazi u prostorijama policije  gdje se nad njim provodi kriminalističko istraživanje zbog počinjenog kaznenog djela izazivanja prometne nesreće sa smrtnim ishodom.

    Tijela preminulih su po nalogu Županijskog državnog odvjetništva prevezena na Odjel patologije dubrovačke bolnice gdje će se utvrditi točan uzrok njihove smrti.

    Za vrijeme trajanja očevida promet na ovom dijelu državne ceste D-8 bio je u cijelosti zatvoren, a pušten je u promet u 2,50 sati.

    PU dubrovačko-neretvanska

    Slika: Stanislav Soldo/Slobodna Dalmacija

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Metkovska policija za ponavljača najtežih prometnih prekršaja predložila kaznu zatvora u trajanju od 60 dana

    Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji

    Ne pokušavajte prijeći granicu prije nego pročitate ovo: BiH vam može zabraniti povratak u Hrvatsku – evo zašto!

    UMA Metković, 7. kolo: VIDU I JERKOVCU SUSJEDSKI DERBIJI

    Održana radionica „Promicanje maritimne kulturne baštine grada Ploča” u Udruzi Radost

    svibanj 2025
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « tra   lip »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.