Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • PLOČANI I MATE BULIĆ nakon dva i pol desetljeća suradnje: Rock and roll i sevdah mogu zajedno!
    • Most Crna rijeka i prometne nesreće. Evo što kažu struka i Hrvatske ceste
    • Berba smokava je u punom jeku. Pripazite na slijedeće…
    • Dubrovačka policija u samo nekoliko sati pronašla muškarca koji je otuđio novac
    • Dva od tri pokala ostala u Dolini Neretve, jedan pogodak odlučio finale ONK Metković – Župa dubrovačka
    • Manifestacija Black and White-Dalmatian Dog Night održala se sedmu godinu u  Zaostrogu,  a treću na Makarskoj rivijeri
    • Poziv na 3. Luka Ploče Youth Cup
    • Detalji prometne nesreće u Slanom u kojoj je smrtno stradao motociklist
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    PLOČANI I MATE BULIĆ nakon dva i pol desetljeća suradnje: Rock and roll i sevdah mogu zajedno!

    Zajedno su „odradili“ oko 1200 koncerata!
    Autor:PORTAL ROGOTIN28.08.2025

    Mislite da rock and roll i sevdah ne mogu zajedno? Griješite. Evo dokaza: Legenda domaće glazbene scene i „kralj dijaspore“ Mate Bulić i pločanski sastav Delta, koji su osnovali ljubitelji žešće svirke, već punih 25 godina priređuju nezaboravne koncerte diljem svijeta, od Amerike i Kanade do Njemačke, Švicarske, Austrije, Francuske, Nizozemske, Mađarske… Hrvatsku i BiH da ne spominjemo.

    Jure Mateljak – bas gitara, Goran Vlatković – gitara, Neven Kaleb – bubanj, Teo Nikolac – klavijature i vokal, izvorni je sastav grupe Delta iz Ploča, osnovane 1997. godina na podlozi rocka. Uostalom, Mate ih i danas zove rokeri. Nedavno je Tea, nakon njegovoga angažmana u Zboru HRT-a, na klavijaturama zamijenio prezimenjak Marko, a po potrebi uskoči i Mario Čović (gitara, vokal). Prije osnivanja Delte, oni su bili članovi drugih pločanskih sastava poput Kompasa, Oaze i dr.

    Portal Rogotin i Dubrovački vjesnik (tiskano izdanje – petak) donose priču o 25 godina suradnje pločanske grupe Delta i “kralja dijaspore” Mate Bulića!

    Suradnja s Matom Bulićem traje već puna dva i pol desetljeća. Zadnji koncert održali su nedavno u Trebimlji, a idući je 13. rujna u Jajcu. Do sada, prema riječima Jure Mateljka, zajedno su „odradili“ oko 1200 koncerata! Surađuju „zavezanih očiju“ toliko su se tijekom godina posložili da npr. Jure tijekom jednog nastupa u imotskom disco klubu može sebi priuštiti gledanje cijelog filma na televiziji na zidu dok svira.

    O Mati govore sve najbolje. „Odličan čovjek i pjevač, pravi profesionalac s kojim je pravo zadovoljstvo surađivati. Uvijek je korektan i spreman pomoći, pa sama činjenica da surađujemo toliko dugo, sve govori. Nadamo se da ćemo održati još mnogo zajedničkih koncerata“, poručuju članovi pločanskoga pratećeg benda.

    Naravno, kada toliko dugo surađujete i nastupate sakupi se priličan broj događaja koji vam se urežu u pamćenje. Jedan se dogodio u mjestu Bajagići kraj Sinja. Na koncertu se sakupilo preko deset tisuća ljudi, a cijelo vrijeme prijetila je opasnost od kiše. Negdje na polovici koncerta počelo je nevrijeme, grmilo je i sijevale su munje. Tehničari su spašavali razglas i drugu opremu, ali to Mati i bubnjaru Kalebu nije smetalo. Oni su nastavili koncert još nekoliko pjesama, po jakoj kiši i bez opreme.

    Jednom su u Njemačkoj zalutali po gustoj magli i tražili nekoga da im pokaže put. Prvi čovjek kojega su sreli bio je gluhonijem, nevjerojatno ali istinito, i drugi, a trećega su „skinuli“ s rasvjetnog stupa gdje je nešto popravljao, da im pomogne.

    Bilo je i neugodnih trenutaka, prije 15-ak godina vozili su iz Pariza za Munchen i, ne svojoj krivicom, doživjeli prometnu nesreću i izletjeli s ceste. Kombi je bio totalno uništen, ali oni su prošli „lišo“. Inače, tempo nastupa je ponekad ubitačan, posebice tijekom srpnja i kolovoza i krajem godine, za vrijeme Božića i novogodišnjih praznika. Jednom prilikom su, tako, po snijegu, iz Rijeke išli u Frankfurt, pa odmah nazad u Goricu. I složno će da u takvim trenucima, nakon izlaska na pozornicu, dodatno proradi adrenalin. I nerijetko, tada najbolje zvuče. Frankfurt im je u najljepšem sjećanju, na legendarnoj Hrvatskoj noći samo su dva pjevača uvijek nastupala, osim Mate, Oliver Dragojević dok nije umro. Momci iz Ploča i ove godine jedva čekaju 15. studenoga, da s Matom još jednom osjete tu posebnu atmosferu. U nezaboravnom sjećanju ostaju im i nastupi povodom obljetnica Oluje pred sto tisuća posjetitelja.

    Portal Rogotin i Dubrovački vjesnik (tiskano izdanje – petak) donose priču o 25 godina suradnje pločanske grupe Delta i “kralja dijaspore” Mate Bulića!

    Sada su u fazi da im nisu potrebne nikakve dodatne pripreme, koncerte sviraju gotovo rutinski. No, s ponosom će istaknuti kako nikada nisu zakasnili na tonsku probu, a kamoli na svirku. U slobodno vrijeme i dalje sviraju rock, nekada su nastupali na svadbama, ali sada za to više jednostavno nemaju vremena.

    Inače, grupa Delta nije pratila samo Matu Bulića nego i druge poznate hrvatske pjevače. Nabrojat ćemo samo neke: Jole, Mladen Grdović, Thompsom, Dražen Zečić, Miroslav Škoro, Željko Bebek, Jurica Pađen, Dalmatino, Jasmin Stavros, Tiho Orlić…

    A što o njima kaže Mate Bulić, nakon 25-godišnjeg iskustva. Sve najbolje. Kratko i jasno: „To su odlični glazbenici i odlični ljudi. Zadovoljstvo mi je surađivati s tim momcima i dok god budem radio ovaj posao oni će biti sa mnom“, poručio je Mate Bulić.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    PLOČANI I MATE BULIĆ nakon dva i pol desetljeća suradnje: Rock and roll i sevdah mogu zajedno!

    Most Crna rijeka i prometne nesreće. Evo što kažu struka i Hrvatske ceste

    Berba smokava je u punom jeku. Pripazite na slijedeće…

    Dubrovačka policija u samo nekoliko sati pronašla muškarca koji je otuđio novac

    Dva od tri pokala ostala u Dolini Neretve, jedan pogodak odlučio finale ONK Metković – Župa dubrovačka

    kolovoz 2025
    P U S Č P S N
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    « srp    
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.