Plavo bijeli s Neretve pobjednici su 36. izdanja Međunarodnog memorijalnog turnira Andrija Anković održanog u Gabeli, u organizaciji domaćeg GOŠK-a. U finalu su bili uspješniji od momčadi Čapljine nakon ruleta jedanaesteraca s ukupnih 5:3, u regularnih 90 minuta bilo je 2:2. Tako su učenice trenera Gorana Galova još jedanput pokazali dobru koncentraciju u situacijama kada se izvode jedanaesterci. Naime, i dan prije u polufinalu su bili mirniji kod izvođenja penala od domaćeg GOŠK-a, slavili su s 5:4 jer je bilo 0:0 u regularnom vremenu.

Neretva, pobjednik u Gabeli

Neretva, pobjednik u Gabeli
Vasilj, Manenica, Vištica, Ravlija, Brekalo, Martinović, Barišić, Šetka, Marić, Brajković i A. Raguž započeli su finalni dvoboj, a u nastavku još su igrali Ivanković, Puljić, E. Raguž, Vrankić, Vidović i Blažević. Eduard Raguž i Antonio Raguž bili su strijelci za 2:2, s bijele točke uspješni su bili Mario Marić, Mate Crnčević i Marko Martinović, a Nikola Blažević je obranio dva jedanaesterca.

Mario Marć, najbolji igrač turnira

Kapetan Mario Marić s pobjedničkim peharom
Neretvi je ovo druga pobjeda na turniru u Gabeli, prvi puta su slavili 2006. godine, a uz pobjednički pehar zaslužili su i dva pojedinačna priznanja. Mario Marić je proglašen najboljim igračem, dok je Antonio Raguž zaslužio nagradu kao igrač koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića. Dakle, bio je ovo više nego uspješan povratak Neretve nakon nekoliko godina na turnir u Gabelu koji se igra u spomen na legendarnog golgetera Hajduka, u koji je stigao baš iz Neretve 1958. godine.

Antonio Raguž, igrač koji najviše podsjeća na Andriju Ankovića
Susret za treće mjesto između domaćeg GOŠK-a i Jadrana LP nije igran zbog lošeg stanja travnjaka stadiona Perica Pero Pavlović. Inače, zanimljivost je da su svi odigrani susrete odlučeni izvođenjem jedanaesteraca, tako i onaj drugi polufinalni Čapljina – Jadran LP 2:2 (5:4).
Jurica Vukojević / Sportske novosti
Slike: NK GOŠK

