Prvi ispit u ulozi lidera 3 NL-jug plavo bijeli s Neretve imat će u Vodicama kod istoimenog ligaša. Uvod u ovo gostovanje imali su u srijedu u kup nadmetanju s Croatijom, a pobjedom kroz lutriju jedanaesteraca ostali su u utrci obrane naslova pobjednika od lani. Želja je i tu otići do kraja, kao i sačuvati trenutnu vodeću poziciju u ligaškom natjecanju.

Antonio Raguž (11) Neretva (Snimio: Juirica Vukojević)
Umjetna trava vodičkih Račica znala je biti „skliska” za mnoge goste i sigurno je pred Metkovcima izazovno gostovanje. Činjenica da su u formi, da su iza njih četiri proljetne pobjede koje plavo bijelima daju krila i potvrđuju njihove mogućnosti. Naravno, oprez i uvažavanje protivnika dio su uobičajenih priprema za svaki susret. Dobra atmosfera u svlačionici nije prešla u euforiju nakon niza uspješnih nastupa, mir i koncentracija dominiraju.
U jesenskom dvoboju Iza Vage domaćini su slavili s minimalnih 1:0 (Antonio Raguž), plavo bijela jedanaestica je sada pogodila u kupu za 1:1 i osigurala jedanaesterce, a i vodeći je klupski strijelac s devet realizacija. Njegova kratka najava uoči puta u Vodice:

Antoni Raguž plavo-bijeli 11, devet golova do sada (Snimio: Jurica Vukojević)
-Dobro igramo, prvi smo i očekivanja su velika. U Vodicama nas čeka kvalitetni domaćin i umjetna trava. Sigurno da nam neće biti lako, ali nadam se nastavku pobjedničkog niza.
Pozitivan ishod bi itekako dobrodošao, jer i u sljedećem kolu plavo bijeli će u goste, kod županijskih suparnika u Dubrovnik.
Tekst i slike: Jurica Vukojević / Sportske novosti

