Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • JADRAN LP: GRGIĆ STIGAO IZ HRVACA
    • JADRAN LP: PROTIV ZRINJSKOG PRVA PROVJERA
    • NERETVA: PLAVO BIJELI KREĆU 19. SIJEČNJA
    • Industrijska proizvodnja u studenome porasla 8,8 %: snažan zamah prerađivačke industrije i kapitalnih proizvoda u razdoblju snažnih ulaganja
    • Obavijest građanima grada Ploča i okolice, mještanima Desana i općine Gradac
    • Pao na Karasovićima: Albanski građevinac se nagodio, Hrvatska mu uzela čak 702.385 eura, Audi A5 i dva iPhonea!
    • Otvoreno 46 natječaja za nova radna mjesta u Dolini Neretve
    • 1. HRL (Ž), 11. KOLO LOKOMOTIVA – DALMATINKA 29:22 (12:11)
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Županija nastavlja ulagati u zdravstvo: OB Dubrovnik pola milijuna kuna za angažman gostujućih liječnika

    23.10.2020

    Župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić i ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik Marijo Bekić, potpisali su danas, u Palači Ranjina, Ugovor o sufinanciranju angažmana gostujućih liječnika u Općoj bolnici Dubrovnik za 2020. godinu u vrijednosti od 500 tisuća kuna, a sve u cilju osiguranja dostupnosti liječničkih usluga žiteljima Dubrovačko-neretvanske županije. Naime, uslijed nedostatka medicinskog kadra, angažman gostujućih liječnika je od visoke važnosti  za dubrovačku bolnicu, posebice za organizaciju dežurne službe.

    Ovo je još jedan u nizu načina na koji Dubrovačko-neretvanska županija kontinuirano ulaže u zdravstvo na jugu Hrvatske, a kroz različite projekte i poticaje ove godine je već uloženo preko 27,5 milijuna kuna.

    Podsjetimo, u 2020. godini Dubrovačko-neretvanska županija je za Opću bolnicu Dubrovnik kao jednu od najvažnijih ustanova u borbi s pandemijom COVID-19 izdvojila sredstva u vrijednosti od 1,5 milijuna kuna utrošena za zaštitnu opremu i dezinfekcijska sredstva, plaće za prekovremeni rad, te osiguranje potrebnih medicinskih uređaja.

    U lipnju 2020. potpisani su ugovori o sufinanciranju poticajnih mjera za zdravstvene radnike u zdravstvenim ustanovama na području Dubrovačko-neretvanske županije kojim je Općoj bolnici Dubrovnik dodijeljeno 480 tisuća kuna u svrhu sufinanciranja stanarina za zdravstvene radnike bolnice.

    Također, Županija je financirala nabavku najsuvremenijih medicinskih uređaja i to UZV uređaj za radiologiju opće namjene te modernog digitalnog rendgenskog uređaja u vrijednosti 2,5 milijuna kuna koji su isporučeni bolnici.

    Općoj bolnici Dubrovnik je u 2020. godinu za  tekuće i investicijsko održavanije i investicijsko ulaganje kroz decentralizirana sredstva do kraja godine bit će isplaćeno 8,2 milijuna kuna.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    JADRAN LP: GRGIĆ STIGAO IZ HRVACA

    JADRAN LP: PROTIV ZRINJSKOG PRVA PROVJERA

    NERETVA: PLAVO BIJELI KREĆU 19. SIJEČNJA

    Industrijska proizvodnja u studenome porasla 8,8 %: snažan zamah prerađivačke industrije i kapitalnih proizvoda u razdoblju snažnih ulaganja

    Obavijest građanima grada Ploča i okolice, mještanima Desana i općine Gradac

    listopad 2020
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.