Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • VLAK PUN EMOCIJA: „Moji papiri i moja obitelj su u Sarajevu, ali moje srce je ovdje!”
    • NERETVA: Kamen se po teškom terenu nije dao svladati
    • JADRAN LP: Koncentracija i fizička sprema mogli bi odlučivati
    • Metkovska policija za ponavljača najtežih prometnih prekršaja predložila kaznu zatvora u trajanju od 60 dana
    • Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji
    • Ne pokušavajte prijeći granicu prije nego pročitate ovo: BiH vam može zabraniti povratak u Hrvatsku – evo zašto!
    • UMA Metković, 7. kolo: VIDU I JERKOVCU SUSJEDSKI DERBIJI
    • Održana radionica „Promicanje maritimne kulturne baštine grada Ploča” u Udruzi Radost
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    PROTEKLI TJEDAN DESET PROMETNIH NESREĆA

    30.01.2017

    Dovršenim kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika Policijske postaje Metković i Službe kriminalističke policije ove PU, 42-godišnjak je osumnjičen za više kaznenih djela iz domene gospodarskog kriminaliteta i to zlouporabu povjerenja u gospodarskom poslovanju, utaju poreza ili carine i neisplatu plaće.

    Sumnjiči se da je, kao stvarno odgovorna osoba trgovačkog društva sa sjedištem u Metkoviću, u dva navrata tijekom 2015. g. naplatom u gotovini protupravno prisvojio gotovo 119 tisuća kuna, za dio građevinskih radova koje su djelatnici navedenog trgovačkog društva obavili za 68-godišnjaka. Time je izbjegao i obvezu plaćanja poreza na dodanu vrijednost. Također se sumnjiči da djelatnicima trgovačkog društva nije isplaćivao plaće, doprinose i naknade za bolovanje.

    Kriminalističkimi straživanjem je utvrđena sumnja i da je 34-godišnjakinja, kao direktorica spomenutog trgovačkog društva, propustila otvoriti stečajni postupak i na taj način počinila kazneno djelo povreda dužnosti u slučaju gubitka, prezaduženosti ili nesposobnosti za plaćanje iz Zakona o trgovačkim društvima.

    Opisanim kaznenim djelima pričinjena je materijalna šteta u ukupnom iznosu većem od  434 tisuće kuna.

    Policija protiv osumnjičenih podnosi kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu.

    – Dovršenim očevidom na osobnom vozilu u vlasništvu 40-godišnjaka koje je u potpunosti izgorilo u požaru tijekom večernjih sati u četvrtak, 26. siječnja, na području Župe Dubrovačke, utvrđeno je da je uzrok požara curenje goriva iz gumenih vodova koje se u doticaju s motorom zapalilo.

    Tjedno izvješće za promet

    U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježeno je deset prometnih nesreća. Radi s o četiri prometne nesreće s materijalnom štetom i šest s ozlijeđenim osobama u kojima je sedam osoba lakše ozlijeđeno.

    Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 659 represivnih mjera od čega izdvajamo 287 mjera poduzetih zbog prekoračenja brzine, 131 mjera poduzeta zbog nekorištenja sigurnosnog pojasa i 7 mjera poduzetih prema vozačima koji su vozilom upravljali pod utjecajem alkohola.

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    VLAK PUN EMOCIJA: „Moji papiri i moja obitelj su u Sarajevu, ali moje srce je ovdje!”

    NERETVA: Kamen se po teškom terenu nije dao svladati

    JADRAN LP: Koncentracija i fizička sprema mogli bi odlučivati

    Metkovska policija za ponavljača najtežih prometnih prekršaja predložila kaznu zatvora u trajanju od 60 dana

    Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji

    siječanj 2017
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.