Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve
    • Jure, čestitamo!
    • DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina
    • Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije
    • Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”
    • Neodgovornim ponašanjem pojedinaca korisnici ne mogu doći do grobnih mjesta
    • Strava na Korčuli: Filipinka se sama porodila i bebu ostavila u košari, dijete hitno prebačeno helikopterom u Split!
    • Metković će se morati snaći bez pomoći Ploča, evo što se događalo na sjednici Gradskog vijeća
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    SPRETNA I SRETNA POBJEDA „BJELOVARA” U PLOČAMA

    30.01.2017TincekTincek

    U nastavku prvenstva „Dalmatinka“ je u zadnjim trenucima utakmice izgubila tijesnim rezultatom od odlične ekipe iz Bjelovara.

    Počelo je dobrom igrom gošća iz Bjelovara. Brzom i kombinatornom igrom brzo su dolazile u prilike i lako poentirale. Domaće igračice požrtvovnom igrom pokušale su držati priključak što im je donekle i uspijevalo, ali samo u prvom dijelu poluvremena. Na odmor se otišlo uz vodstvo gošća od 13-9.

    Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo. Iako su se igračice „Dalmatinke“ svojski trudile, gošće su bile u stalnom vodstvu. Međutim, što se utakmica bližila kraju domaće su zaigrale sve bolje i malo po malo stizale vodstvo „Bjelovara“. U 58 min nakon promašaja iz čiste kontre Magdalene Žderić, lopta se opet odbila igračicama „Dalmatinke“, a Magdalena Žderić „zaradila“ je sedmerac koji je sama realizirala te je dovela svoju ekipu u vodstvo. Tada u želji da se uspješno obrane, Nikolina Žderić i Antonija Šimić rade nepotrebne prekršaje na igračicama „Bjelovara“ što suci kažnjavaju isključenjima na 2 min. Vješte gošće najprije minutu prije kraja izravnavaju rezultat da bi u posljednoj minuti opet prešle u vodstvo. U preostalom vremenu domaće nisu uspjele izravnati te su tako izgubile utakmicu rezultatom 27-26.

    U redovima „Bjelovara“ sve igračice pružile su dobru igru. Ipak, trebalo bi izdvojiti efikasne Kristinu Smiljčić i Magdalenu Nikšić.

    Igračicama „Dalmatinke“ treba odati priznanje za požrtvovnu igru kojom su zamalo pobijedile favorizirane gošće. Možda je ta požrtvovnost i kriva za pogreške koje su učinile u zadnje dvije minute utakmice. Domaće su bile i hendikepirane činjenicom da na ovoj utakmici vratarka Andrijana Vlatka Jelčić nije bila posebno raspoložena za branjenje. S druge strane među domaćim igračicama efikasnošću se istakle Antonija Šimić, ali je dobrar dojam pokvarila nepotrebnim prekršajem na koncu utakmice. Dobru i efikasnu igru pružila je Magdalena Žderić, a njoj uz bok možemo svrstati  Lanu Jarak, koja je postigla pogodak za poravnanje, a inače je igrala dobro kao i poslovično borbenu i dobru Mateu Krilić. I kružna napadačica Klara Arar je na ovoj utakmici bila efikasna postigavši dva pogotka.

    Ovu zanimljivu i napetu utakmicu odlično su odsudili Ivica Glavinić i Mile Veraja.

    „DALMATINKA“: Magdalena Bakula, Ana Stanković,  Lucija Ivičević, Klara Arar 2, Lucija Cvijanović, Klara Erceg 1, Nikolina Žderić 2, Antonija Šimić 8, Ema Barbir, Petra Marinović, Magdalena Žderić 8(4), Lana Jarak 2, Matea Krilić 3, Iva Žderić i Andrijana Vlatka Jelčić.

    „BJELOVAR“: Magdalena Nikšić 5, Kristina Smiljčić 7 (2), Maja Tolić 2, Ana Marija Gavrić 3, Iva Galetić 2, Nikolina Tvorić 2, Mihaela Gavrić, Anamarija Mikulić 2, Iva Hruby, Matea Maras, Mirna Gašparović 4 i Danica Delić.

    SUCI: Ivica Glavinić i Mile Veraja, obojica iz Metkovića. Povjerenik organizatora i nadzornik suđenja Đino Giljević iz Ploča.

    1. S. Doznajemo da su kadetkinje „Dalmatinke“ igrajući na zadnjem turniru I. hrvatske rukometne lige za kadetkinje, regija jug, pobijedile oba suparnika „Makarsku“ i „Orkan“ iz Dugog Rata te se time plasirale na završnicu državnog prvenstva.

    U ovom trenutku ne možemo objaviti jesu li osvojile prvo ili drugo mjesto. Potpuno izvješće ćemo obznanitii čitateljima  kada dobijemo preslike zapisnika kao i bilten HRS-a.

    Treba još napomenuti da su kadetkinje iz Ploča na više utakmica igrale oslabljene te da su na ovogodišnjem prvenstvu koje se inače igra turnirski sve utakmice igrale u gostima.

     

    Piše: Neven Vicić           

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    PUNAT: Torbe, borše i dodaci s dušom Neretve

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    Jure, čestitamo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN04.07.2025

    DRAGICA JERAMAZ: BILA JE PRVA LUČKA DISPONENTICA U BIVŠOJ DRŽAVI! U Luci Ploče radila je 45 godina

    Autor: U Luci Ploče radila je 45 godina03.07.2025

    Od nula do 10 tisuća eura: evo koliko se uložilo na privlačenje glasača u gradovima i općinama Dubrovačko-neretvanske županije

    Autor: PORTAL ROGOTIN03.07.2025

    Pučko otvoreno učilište Ploče vas poziva na koncert “𝗩𝗲𝗰̌𝗲𝗿 𝗻𝗲𝘇𝗮𝗯𝗼𝗿𝗮𝘃𝗻𝗶𝗵 𝗺𝗲𝗹𝗼𝗱𝗶𝗷𝗮”

    Autor: PORTAL ROGOTIN02.07.2025
    siječanj 2017
    P U S Č P S N
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.