Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • JADRAN LP: Pobjeda u drugoj provjeri
    • Svečano potpisan ugovor o izgradnji nove dionice brze ceste do Omiša: radove izvodi Texo Molior
    • Dok traktori blokiraju parlament, Bruxelles daje milijune: evo koliko eura stiže poljoprivrednicima!
    • 35 godina Lučke garde Ploče, prve dobrovoljačke postrojbe u Dolini Neretve
    • Dolina Neretve obećana je zemlja i za mnoge Hercegovce koje je ovdje “dovela” pruga. Donosimo njihova imena.
    • DALMATINKA: DERBI S KUMOVIMA NA SUPRARNIČKIM KLUPAMA
    • Ploče: Besplatna radionica „Ostvari potporu za samozapošljavanje i pokreni svoje poslovanje“
    • ZBOG VELIKOG INTERESA – PRETPRODAJA ULAZNICA
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    VINSKA OMOTNICA: 63 milijuna kuna za ulaganje u vinarije i marketing

    20.03.2019

    Za razliku od dosadašnjih natječaja, vinari mogu kupiti i prenamijeniti objekte u vinarije ili mjesta za prezentaciju i prodaju vina, kaže ministar Tolušić.

    Vinari, objavljen je natječaj za mjeru Ulaganja u vinarije i marketing vina iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina za razdoblje 2019. –2023. vrijedan 63 milijuna kuna!

    “Nova vinska omotnica vinarima godišnje omogućava sufinanciranje aktivnosti u vrijednosti većoj od 83 milijuna kuna. Uveli smo nova pravila koja omogućavaju šire područje financiranja aktivnosti i bržu isplatu sredstava. Sve izmjene su rezultat zahtjeva i komunikacije s korisnicima i mislim da imamo dobar program potpore. Za ovu mjeru godišnje je rezervirano 63 milijuna kuna, a novost je što za razliku od dosadašnjih natječaja vinari mogu kupiti i prenamijeniti objekte u vinarije ili mjesta za prezentaciju i prodaju vina. Vjerujem da će mnogi financiranje ostvarenja svojih ideja pronaći upravo u ovoj mjeri.

    Uskoro i novi Zakon o vinu

    Uskoro ćemo imati i novi zakon o vinu kojim smo maksimalno rasteretili vinare što administrativno, što financijski s ciljem olakšavanja poslovanja i lakšeg nastupa na tržištu. Vinska omotnica dobro i smišljeno prati aktivnosti koje smo definirali Zakonom o vinu i vjerujem u još jednu uspješnu sektorsku priču hrvatske poljoprivrede“, izjavio je potpredsjednik Vlade i ministar, Tomislav Tolušić, navodi se u priopćenju Ministarstva poljoprivrede.

    Predmet Javnog natječaja, naglašavaju, je dodjela sredstava iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina za razdoblje 2019.-2023. sukladno uvjetima propisanim Pravilnikom o provedbi mjere Ulaganja u vinarije i marketing vina iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina 2019.-2023.

    “Prihvatljive aktivnosti i troškovi su troškovi izgradnje/rekonstrukcije, stjecanja (kupnje) nepokretne imovine radi prenamjene u vinarije i/ili prezentacijske i/ili prodajne objekte,  troškovi kupnje novih strojeva i opreme do iznosa njihove tržišne vrijednosti, opći troškovi povezani s izgradnjom/rekonstrukcijom, stjecanjem nepokretne imovine i troškovima kupnje novih strojeva i opreme, troškovi kupnje ili razvoja računalnih softvera i kupnje patenata, licencija i autorskih prava te registracije zajedničkih žigova.

    Potpore do 50% prihvatljivih troškova

    Korisnici ove mjere su poduzeća u sektoru vina (vinarije – fizičke ili pravne osobe upisane u Vinogradarski registar u trenutku podnošenja prijave) koja se bave proizvodnjom ili prodajom, organizacije proizvođača vina, udruženja dvaju ili više proizvođača ili sektorske organizacije. Razina potpore iznosi do 50% prihvatljivih troškova i ovisi o veličini Podnositelja (za mikro, mala i srednja poduzeća maksimalna potpora iznosi 50%, za velika poduzeća s manje od 750 zaposlenih ili prometom manjim od 200 milijuna EUR potpora iznosi 25 % dok za ostala velika poduzeća potpora iznosi 24%)“, zaključuje se iz Ministarstva.

    Rok za podnošenje prijava je do 30. travnja 2019. godine, a Natječaj i detaljne upute s popisom obrazaca dostupni su ovdje.

    Piše: Željka Rački-Kristić

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    JADRAN LP: Pobjeda u drugoj provjeri

    Svečano potpisan ugovor o izgradnji nove dionice brze ceste do Omiša: radove izvodi Texo Molior

    Dok traktori blokiraju parlament, Bruxelles daje milijune: evo koliko eura stiže poljoprivrednicima!

    35 godina Lučke garde Ploče, prve dobrovoljačke postrojbe u Dolini Neretve

    Dolina Neretve obećana je zemlja i za mnoge Hercegovce koje je ovdje “dovela” pruga. Donosimo njihova imena.

    ožujak 2019
    P U S Č P S N
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    « velj   tra »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.