Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • DUBROVAČKA POLICIJA UHITILA LAŽNOG LIJEČNIKA KOJI JE POKUŠAO PREVARITI VEĆI BROJ GRAĐANA DUBROVNIKA
    • NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: MAŠKARE, LIKOVNA RADIONICA ZA DJECU
    • UMA Metković, 12. kolo: JERKOVAC SRUŠIO BOBOVIŠTE, VID BJEŽI PRATNJI
    • BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026
    • RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI
    • 2. HMNL – jug, 10. kolo PRVA POBJEDA PORTA, A KIJEVU DERBI
    • NAJVEĆA KONCENTRACIJA ALKOHOLA U PROTEKLOM TJEDNU ZABILJEŽENA U PLOČAMA
    • POLICIJA ZAUSTAVILA VOZAČA KOJI JE VOZIO POD ZABRANOM I KOJI SE ODBIO TESTIRATI NA DROGE-KAŽNJEN S 2.640 EURA
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    DNŽ NASTAVLJA S MONITORINGOM U MALOSTONSKOM ZALJEVU

    28.03.2019

    Župan Nikola Dobroslavić potpisao je s rektorom Sveučilišta u Dubrovniku Nikšom Burumom ugovor o praćenju stanja-monitoringu Malostonskog zaljeva za 2019. godinu.

    Sukladno smjernicama kojima Dubrovačko-neretvanska županija u okviru svojih nadležnosti upravlja Malostonskim zaljevom, a osobito u skladu s potrebama uzgajivača školjaka i ribe na području ovog prirodnog rezervata, ovim ugovorom, vrijednim 157.500,00 kuna, osiguran je daljnji monitoring te uzorkovanje ličinki na području Malostonskog zaljeva i Malog mora.
    Naime, monitoring koji se redovito provodi posljednjih godina iznimno je važan u procesu praćenja i kontinuteta razvoja ove djelatnosti te mu je svrha kontrolirano i konstantno uzimati ličinke u akvatoriju Malostonskog zaljeva kako bi se isti razvijao uz održivost svih parametara koji utječu na njegovu kvalitetu.

    Također, potrebe uzgajivača u smislu monitoringa, uzorkovanja i ostalih aktivnosti na kontroli i praćenju od osobite su važnosti za niz aktivnosti kao što su očuvanje kamenica, povlastica za uzgoj, daljnji napredak u razvoju oznake izvornosti malostonske kamenice i drugo.

    Ovaj monitoring predstavlja dio procesa kojim Županija za svoj cilj ima daljnji razvoj uzgoja, brandiranja i očuvanja ove djelatnosti, koja na spomenutom području ima gospodarski, demografski i tradicijski značaj.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    DUBROVAČKA POLICIJA UHITILA LAŽNOG LIJEČNIKA KOJI JE POKUŠAO PREVARITI VEĆI BROJ GRAĐANA DUBROVNIKA

    NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: MAŠKARE, LIKOVNA RADIONICA ZA DJECU

    UMA Metković, 12. kolo: JERKOVAC SRUŠIO BOBOVIŠTE, VID BJEŽI PRATNJI

    BRAVO! Ivan Kaleb – policijski službenik PP Dubrovnik sudjelovao u zahtjevnoj, međunarodnoj vježbi EU MODEX Danska 2026

    RADOVI NA RJEŠAVANJU ZADRŽAVANJA VODE NA KOLINKU U PRIMORSKOJ ULICI

    ožujak 2019
    P U S Č P S N
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    « velj   tra »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.