Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji
    • Ne pokušavajte prijeći granicu prije nego pročitate ovo: BiH vam može zabraniti povratak u Hrvatsku – evo zašto!
    • UMA Metković, 7. kolo: VIDU I JERKOVCU SUSJEDSKI DERBIJI
    • Održana radionica „Promicanje maritimne kulturne baštine grada Ploča” u Udruzi Radost
    • 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanska, 8. kolo GUSAR – OREBIĆ 2:0
    • 2. HNLŽ, Skupina A, 10. kolo NAJEFIKASNIJE KOLO UZ SVE POBJEDE DOMAĆINA 
    • 2. HMNL-jug, 4. kolo BAČVICAMA VRH, PORTO DO PRVOG BODA
    • TJEDNO IZVJEŠĆE ULOVA SREDOZEMNE VOĆNE MUHE NA PODRUČJU DOLINE RIJEKE NERETVE 
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Započeo projekt SUSPORT kojim će se unaprijediti energetska učinkovitost lučkih uprava Dubrovnik i Ploče

    09.07.2020

    Predstavnici Dubrovačko-neretvanske županije i Regionalne agencije DUNEA sudjelovali su na online kick-off sastanku projekta „SUStainable PORTs“, odnosno ‘SUSPORT’ koji je nedavno ugovoren u sklopu INTERREG programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska 2014-2020.

    Uvodni dio sastanka vodili su predstavnici vodećeg partnera – mreža lučkih uprava za područje istočnog Jadrana iz Trsta te predstavnici Zajedničkog tajništva INTERREG Programa Italija – Hrvatska koji su se osvrnuli na ciljeve, očekivane rezultate i aktivnosti projekta u cijelosti, kao i na programska pravila koji uvjetuju postupanja partnera i prihvatljivost nastalih troškova na projektu.

    Nakon predstavljanja tematskih radnih paketa, predstavnici Regionalne agencije DUNEA su u ime Dubrovačko-neretvanske županije, kao nositelja radnog paketa promotivnih aktivnosti, detaljnije predstavili obveze partnera te očekivane vrijednosti i pokazatelje u dijelu promocije i vidljivosti cjelokupnog projekta.

    luke_susport

    Cilj projekta „SUSPORT“ je unaprijediti razinu održivosti okoliša i energetske učinkovitosti u lukama na programskom području putem unapređenja poboljšane suradnje ključnih dionika – institucija te u aktivnostima dugoročnog upravljanja u ovom području rada s obje strane jadranskog mora. Konkretno, sve će luke obuhvaćene projektom, nakon razmjene najboljih iskustava, analize stanja te izrade akcijskih planova u dijelu održivosti okoliša i energetske učinkovitosti, pristupiti izvršenju svojih pilot aktivnosti u svojstvu partnera.

    Pilot aktivnosti partnera s područja Dubrovačko-neretvanske županije uključuju promjene u lučkim upravama Ploče i Dubrovnik, te će kroz projekt lučka uprava Ploče zamijeniti postojeću rasvjetu u lučkom području s LED rasvjetom, postaviti zaštitne barijere i senzore, te ugraditi novi energetsko učinkovitiji sustav klimatizacije. Lučka uprava Dubrovnik će zamijeniti postojeću rasvjetu u lučkom području s LED rasvjetom, a Dubrovačko-neretvanska županija će nabaviti energetsko učinkovitije vozilo. Na kraju će se rezultati projekta promovirati putem izrade prekogranične zajedničke strategije na temu održivosti okoliša i energetske učinkovitosti za koju se očekuje da će se uspješno moći primjenjivati i u drugim lukama, kako u programskom području, tako i izvan nje.

    Pored nabrojenih partnera iz Dubrovačko-neretvanske županije, preostali hrvatski partneri su: Lučka uprava Rijeka, Lučka uprava Split, Lučka uprava Zadar i Klaster intermodalnog prijevoza Rijeka. Nositelj uloge vodećeg partnera na projektu je Lučka uprava istočni Jadran – Trst, dok su preostali talijanski partneri Zajednica za gospodarski razvoj Friuli, Lučka uprava sjeverni Jadran – Venecija, Međunarodno sveučilište Venecija, Institut za transport i logistiku – Bologna, Lučka uprava središnje-sjeverni Jadran, Ravenna, Lučka uprava središnji Jadran – Ancona, Razvojna agencija – Posebna agencija Gospodarske komore Chieti, Lučka uprava južni Jadran – Bari te Regija Friuli-Venezia Giulia.

    SUSPORT je ugovoren kao strateški projekt u sklopu INTERREG programa prekogranične suradnje Italija-Hrvatska 2014-2020. Ukupan proračun projekta je 7.142.000,00 eura, a proračun Dubrovačko-neretvanske županije iznosi 260.000 eura od čega 85 posto je sufinancirano putem Europskog fonda za regionalni razvoj, dok se 15 posto proračuna odnosi na udio vlastitih sredstava.

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Besplatno predavanje u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: Izmjene zakona o fiskalizaciji

    Ne pokušavajte prijeći granicu prije nego pročitate ovo: BiH vam može zabraniti povratak u Hrvatsku – evo zašto!

    UMA Metković, 7. kolo: VIDU I JERKOVCU SUSJEDSKI DERBIJI

    Održana radionica „Promicanje maritimne kulturne baštine grada Ploča” u Udruzi Radost

    1. ŽNL Dubrovačko-neretvanska, 8. kolo GUSAR – OREBIĆ 2:0

    srpanj 2020
    P U S Č P S N
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    « lip   kol »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.