Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!
    • BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.
    • BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka
    • Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu
    • Još malo!
    • Predsjednik Milanović bit će pokrovitelj i ovogodišnjeg Maratona lađa na Neretvi
    • Hod za život u Pločama – fotogalerija
    • Napreduje sanacija Doma kulture u Baćini
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Započeo besplatan program obrazovanja za zanimanje Vinar – vinogradar u sklopu projekta „Novim znanjima i vještinama do radnog mjesta“

    09.10.2020AutorAutor

    Dana, 05.10.2020. godine, započeo je program obrazovanja za zanimanje Vinar-Vinogradar u sklopu projekta „Novim znanjima i vještinama do radnog mjesta“ . Grad Ploče kao nositelj projekta u partnerstvu sa POUP Ploče kroz operativni program “Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.”, provodi besplatne programe obrazovanja koji će omogućiti dugotrajno nezaposlenim  osobama aktivni pristup tržištu rada te mogućnost zapošljavanja nakon provedbe projekta. Pružatelj usluge je Učilište Studium iz Osijeka. U program obrazovanja Vinar-Vinogradar uključeno je 10 polaznika te se nastava odvija prema dogovorenom rasporedu u zgradi POUP Ploče u trajanju od 180 sati, a praktični dio nastave održati će se u mjestu Kobiljača. Kako bi se nastava kvalitetno pratila iz projektnih sredstava je opremljena učionica POUP Ploče gdje oprema nakon završetka programa ostaje u trajnom vlasništvu. Polaznici će tijekom pohađanja programa osposobljavanja za vinogradara i vinara proći kroz sadržaje vezane za osnove vinogradarstva ( priprema tla za sadnju vinove loze i podizanje vinograda) i o radovima u vinogradu (postupak sadnje, uzgoja i njege vinove loze).

    vinari

    Nadalje stjecati će znanja o potrebnim alatima strojevima i opremi te kako s njima rukovati na pravilan i siguran način. Također kako ih pravilno održavati i po potrebi otkloniti manje kvarove

    Naučiti će o načinima berbe, prerade grožđa, proizvodnji i njezi vina. Upoznati će se s postupkom berbe, načinom prodaje grožđa i vina te kako izvesti kalkulaciju proizvodnje.

    Zadnje no jako važno za naglasiti naučiti će kako zaštiti sebe i ljude s kojima rade pridržavajući se pravila zaštite na radu, pravilno koristeći opremu za zaštitu te pružiti prvu pomoć do dolaska stručne osobe.

    Organizatori su svim polaznicima poželjeli puno novih znanja i uspjeha u obrazovnom procesu.

     

     

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Pločanski gimnazijalci obilježili 50 godina mature!

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BRAVO MI! Opet preko dva milijuna pregleda.

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    BLED ROWING 2025 INTERNATIONAL REGATTA Srebro za Roka

    Autor: PORTAL ROGOTIN15.06.2025

    Uoči Trojstva crkva u Rogotinu u novome ruhu

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025

    Još malo!

    Autor: PORTAL ROGOTIN14.06.2025
    listopad 2020
    P U S Č P S N
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    262728293031  
    « ruj   stu »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.