Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije dr. Mato Lakić rekao je kako se cijepljenje protiv Covida-19 nastavlja i u našoj Županiji, no ne i Astra Zeneca cjepivom. U Županijski zavod za javno zdravstvo danas je stiglo 300 dozna Modernina cjepiva i ono će se podijeliti u ambulantama obiteljske medicine, javlja Dubrovacki vjesnik
– Podijelit ćemo po 10 doza cjepiva za 30 liječnika i to u svim područjima županije kako bi se pokrio što veći teren. Za ovaj tjedan to je sve što imamo, osim što Phizerovim cjepivom cijepimo i dalje zdravstveno osoblje te u domovima za starije osobe. Za sada je prvu dozu toga cjepiva primilo 1500 osoba, a oko 1100 ih je primilo i drugu dozu. Mi nismo dobili Astra Zeneca cjepivo i izgledno je da će ono tek doći idućeg tjedna. Ne možemo ništa planirati, koliko dobijemo cjepiva i što dobijemo, odmah dajemo dalje – kaže dr. Lakić dodajući da je potražnja za cjepivom još uvijek već od ponude. U našoj Županiji cijepljeno je već više od pola zaposlenika u zdravstvenom sustavu, kaže dr. Lakić.
NAJNOVIJE
- Prodaje se 790.000 kvadrata uz more blizu Pelješkog mosta – cijena je pravo iznenađenje…
- PRIJE 50 GODINA: ONI SU BILI PRVACI HRVATSKE!
- Je li ovo najpoželjnija načelnička ‘stolica‘ u Dalmaciji? Čak 9 kandidata – dolaze i iz drugih gradova
- JADRAN LP: NE MISLE PLESATI SAMO JEDNO LJETO
- Dubrovačka prometna policije i ove je godine nagradila najuzornije vozače u prometu
- ZAVRŠNI IZLET PROJEKTA „RADOST ZAJEDNIŠTVA 3“
- Veliko srce i nestvaran karakter: Nika zasjala na svjetskoj sceni unatoč valovima i bolesti
- Petaši iz Opuzena obilježili Europski dan pomorstva u Malostonskom zaljevu
