Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • Čerin: Hrvoje Barbir predstavio knjigu, a Jure Jovica izložio slike
    • BRAVO MARIJO BATINOVIĆ, BRAVO JOSIP STJEPANOVIĆ, BRAVO PU DNŽ
    • Fotografija dana, 18. rujna 2025.
    • Od polja do novčanika! Ovo je sezonski posao o kojem svi pričaju – evo koliko se stvarno zarađuje
    • Besplatna edukacija u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: TikTok u poslovanju – osvojite digitalni svijet
    • Policijska postaja Metković nastavlja kazneno prijavljivati osobe koje se bave prodajom droge
    • Vrući latin ritmovi stižu u Ploče i Dolinu Neretve!
    • ”Štit Domovine Knin 2025”: najspremniji policijski službenik i ove je godine Petar Volarević iz Interventne jedinice policije Policijske uprave dubrovačko-neretvanske
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Poziv na uključenje u izložbu „Hrana nije otpad, i ja mogu utjecati!”

    10.06.2021

    Ministarstvo poljoprivrede je u četvrtak, 10. lipnja 2021. godine, s ciljem podizanja svijesti javnosti o problematici otpada od hrane, objavilo Ponovljeni Javni poziv srednjim školama za sudjelovanjem u izložbi „Hrana nije otpad, i ja mogu utjecati” u dvije sekcije. Rok za dostavu prijava je 21. lipnja 2021. godine. 

    Ideja izložbe „Hrana nije otpad, i ja mogu utjecati” je da u sedam tematskih sekcija učenici srednjih škola kroz svoje praktične i kreativne radove podignu svijest javnosti o problemu bacanja hrane te potrošačima pruže jednostavne savjete kako je moguće smanjiti otpad od hrane u svakodnevnom životu.

    Održavanje izložbe predviđeno je za 29. rujna 2021. godine, na Svjetski dan osviještenosti o otpadu od hrane, u paviljonu na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu u trajanju od 10 do 19 sati i bit će besplatna za sve posjetitelje.

    U okviru ponovljenih sekcija 1. i 2. izložbeni radovi učenika imaju cilj osvijestiti činjenice o nastanku i količinama otpada od hrane u svijetu i Hrvatskoj te njegovom utjecaju na okoliš, osobito s obzirom na činjenicu da nemali dio stanovništva gladuje.

     

     

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    Čerin: Hrvoje Barbir predstavio knjigu, a Jure Jovica izložio slike

    BRAVO MARIJO BATINOVIĆ, BRAVO JOSIP STJEPANOVIĆ, BRAVO PU DNŽ

    Fotografija dana, 18. rujna 2025.

    Od polja do novčanika! Ovo je sezonski posao o kojem svi pričaju – evo koliko se stvarno zarađuje

    Besplatna edukacija u Poduzetničkom inkubatoru Ploče: TikTok u poslovanju – osvojite digitalni svijet

    lipanj 2021
    P U S Č P S N
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930  
    « svi   srp »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Copyright © 2015-2025 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.