Pločani uvjerljivi u prvoj pripremnoj utakmici

0

JADRAN LP     6 (3)

ZMAJ(M)         0 (0)

Jadran LP –  Zmaj 6:0 (3:0)

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja – 70. Sudac: Denis Musulin (Staševica). Pomoćnici: Ivan Tolj (Ploče) i Denis Giljević (Baćina)

Strijelci:  1:0 – N.Marić (13), 2:0 –  Paponja (36), 3:0 – N.Marić (45), 4:0 – Petrović (60), 5:0 – Raguž (76), 6:0 – Petrović (84)
Jadran LP: Katić, Raič, Rodin, M.Marić, Kordić, Paponja, N.Marić, Romić, Žderić, Čepo, Herceg(još su igrali: Vidojević, Nikolac, Martić, Antunović, Perić, Raguž, Tomašević, Musa, Manenica, Radonić, Lovrić, Petrović, Vulikić, Glavina, Dulaj)

Zmaj:  Džidić, Lozina, Serdarević, Gojak, Čupić, Tomaš, Šalinović, Rudelj, Tokić, Rašić, Stanić(još su igrali: Stevkovski, Antunović, Čović, Mihalj, Nikolić)

Nakon desetodnevnih priprema Jadran Luka Ploče odigrao je prvu pripremnu utakmicu protiv Zmaja iz Makarske. U izmijenjenom sastavu u odnosu na protekli sezonu Pločani su visokim rezultatom pobijedili dobru momčad Zmaja.

Postigli su šest pogodaka a mogli su dati i koji pogodak više. U dva navrata prvo u 39. minuti Ivan Raič pogađa vratnicu dok u 74.minuti sa preko 20 metara topovski udarac Ivana Dulaja završava na gredi. Gostujući vratar imao je i nekoliko odličnih intervencija gdje je spašavao svoja vrata. Gosti su iz polu prilika pokušavali iznenaditi ali oba vratara domaćina istakla su se sigurnim obranama.

Piše i slike : Branko Kulidžan