Close Menu
Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    NAJNOVIJE
    • NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: Glazbeno – poetska večer učenika OŠ “Vladimir Nazor”
    • OBAVIJEST GRAĐANIMA GRADA PLOČA I OKOLICE, MJEŠTANIMA DESANA I OPĆINE GRADAC
    • UPRAVLJALI BEZ VOZAČKE DOZVOLE – POLICIJA IM ODUZELA VOZILA I SUDU PREDLOŽILA KAZNE ZATVORA
    • HRVATSKI SVEĆENICI U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA U MALOM NOGOMETUI
    • TROSTRUKI TATA DENIS DILBEROVIĆ: LEILA I JA SMO PRESRETNI, DOPAMIN NE POPUŠTA. KAAN, SARAH I DALIA TRAŽE PUNU PAŽNJU, ALI JA SAM NAVIKAO NA VOJNIČKI DRIL
    • ČUDO U ZAGORI; BRANITELJ PORAZIO KONTROVERZNOG PODUZETNIKA, POLICIJU I GRAD U 36 SPOROVA!
    • KAZNENO PRIJAVLJENI ZBOG UGROŽAVANJA OKOLIŠA OTPADOM
    • POLICIJSKI SLUŽBENIK ZBOG TEŽE POVREDE SLUŽBENE DUŽNOSTI UDALJEN IZ SLUŽBE
    Portal Rogotin – Hrvatska
    • Naslovnica
    • Vijesti
      • Hrvatska
      • Županija DN
      • Ploče
      • Rogotin
      • Dolina Neretve
      • Makarsko primorje
    • Šport
      • Nogomet
      • Rukomet
      • Ostalo
    • Kultura
    • Komentari
    • Povijest
    • Religija
      • Dolina Neretve – sakralni objekti
      • Duhovna poruka
    • Zanimljivosti
    Portal Rogotin – Hrvatska

    Policijski službenici poduzeli 633 represivne mjere protiv počinitelja prometnih prekršaja

    29.01.2024

    U proteklom tjednu na području Policijske uprave dubrovačko-neretvanske zabilježena je jedna prometna nesreća koja je za posljedicu imala jednu smrtno stradalu osobu, četiri prometne nesreće s ozlijeđenim osobama u kojima je jedna osoba teže i šest ih je lakše ozlijeđeno te šest prometnih nesreća s materijalnom štetom

    Foto: Ilustracija

    Broj poduzetih mjera prometne policije

    Provodeći mjere kontrole prometa policijski službenici su protiv počinitelja prometnih prekršaja poduzeli 633 represivne mjere od kojih izdvajamo mjere poduzete prema osobama, počiniteljima prekršaja koji su najčešći uzročnici težih prometnih nesreća tzv. „četiri ubojice u prometu“ te je tako 320 osoba sankcionirano zbog prekoračenja dopuštene brzine kretanja, 48 mjera je poduzeto prema osobama koje nisu koristile sigurnosni pojas, a 13 osoba je prekršajno sankcionirano zbog vožnje u alkoholiziranom stanju. Zbog nepropisne uporabe mobitela tijekom vožnje sankcionirano je 27 osoba.
    – Od ostalih prekršaja izdvajamo 47 mjera poduzetih zbog nepropisnog pretjecanja i 66 mjera poduzetih zbog nepropisnog zaustavljanja i parkiranja.

    Najveća koncentracija alkohola zabilježena je u Zaton Dolima

    Najveća koncentracija alkohola od 2,63 g/kg izmjerena je 34-godišnjaku koji je u petak, 26. siječnja, u kasnim poslijepodnevnim satima, na kolniku D-8 u mjestu Zaton Doli izazvao prometnu nesreću koja je za posljedicu imala materijalnu štetu.
    Vozač je upravljao osobnim vozilom dubrovačkih registarskih oznaka te je prekršajno sankcioniran novčanom kaznom od 1.610 eura i tromjesečnom zabranom upravljanja vozilima B kategorije.

    Ovo je ujedno i najveća novčana kazna izrečena u proteklom tjednu.
    PU dubrovacko-neretvanska

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Telegram Email
    Najnovije vijesti

    NARODNA KNJIŽNICA PLOČE: Glazbeno – poetska večer učenika OŠ “Vladimir Nazor”

    OBAVIJEST GRAĐANIMA GRADA PLOČA I OKOLICE, MJEŠTANIMA DESANA I OPĆINE GRADAC

    UPRAVLJALI BEZ VOZAČKE DOZVOLE – POLICIJA IM ODUZELA VOZILA I SUDU PREDLOŽILA KAZNE ZATVORA

    HRVATSKI SVEĆENICI U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA U MALOM NOGOMETUI

    TROSTRUKI TATA DENIS DILBEROVIĆ: LEILA I JA SMO PRESRETNI, DOPAMIN NE POPUŠTA. KAAN, SARAH I DALIA TRAŽE PUNU PAŽNJU, ALI JA SAM NAVIKAO NA VOJNIČKI DRIL

    siječanj 2024
    P U S Č P S N
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031  
    « pro   velj »
    ARHIVA
    R o g o t i n
    Portal Rogotin – Hrvatska
    Facebook
    Copyright © 2015-2026 PORTAL ROGOTIN

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.